Anita Grabowska

    Anita Grabowska

    Jak ułożyć sobie życie z dziećmi partnera/partnerki z poprzedniego związku? Czy przybrani rodzice powinni wychowywać dzieci partnera? Jak zaprzyjaźnić się z pasierbicą/ pasierbem? O trudnej roli macochy i ojczyma rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anitą Grabowską, Rafałem Rutkowskim i psycholog Marią Rotkiel.

    Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: szpital pozywa pacjenta - czy dobre imię instytucji zaufania publicznego jest ważniejsze niż poczucie bezpieczeństwa chorych? Jestem macochą, jestem ojczymem - Anita Grabowska, Maria Rotkiel i Rafał Rutkowski o odpowiedzialności i budowaniu relacji. Anja Rubik zdradzi skąd bierze pomysły na swoje stylizacje, a także zielony kącik Beaty Lipov, czyli co sadzić na wiosnę. Bądźcie z nami o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

    Libański pisarz Kahil Giban twierdził:" Wasze dzieci nie są waszą własnością; są synami i córkami samej mocy życia. Jesteście ich rodzicami, ale nie stworzycielami" Nadopiekuńczość, agresja, niepełnione ambicje, kontrola. Jak nie powielać błędów swoich rodziców i wychowywać dzieci z poszanowaniem ich godności i wolności? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Wielgosz, Anitę Grabowską, Magdę Maternę i Magdalenę Żakowską.

    W Meksyku politycy wymyślili, że sposobem na zmniejszenie liczby rozwodów będzie ślub na czas określony. Małżonkowie mają sobie składać przysięgę np. na dwa lata. Czy to dobry pomysł? Dlaczego dzisiaj tak trudno przysiąc sobie miłość do końca życia?