Andrzej Tucholski

    Według badań BIG InfoMonitor dwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Część z nich sięga w tym celu po kredyt. Jaką średnio kwotą dzielą się co miesiąc z najbliższymi? Dlaczego to robią? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Andrzejem Tucholskim i dziennikarzem TVN24 Pawłem Blajerem.

    Kupujemy bardzo wiele rzeczy. Są wśród nich i takie, które okazują się być nieprzydatne. Dlaczego wpadliśmy w pułapkę niekontrolowanego konsumpcjonizmu? Jak się z niej uwolnić? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z blogerką finansową Katarzyną Iwanoską i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.

    W internecie pojawiła się moda na patostreamy, czyli krótkie filmy pokazujące ekstremalne, a nawet patologiczne sytuacje. Dlaczego niektórzy lubią oglądać w sieci streamy z libacji, bójek i innych szokujących wydarzeń? Kim są fani tych filmów? Czy da się zatrzymać ten trend? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.

    Urzędnicy z Poznania zaoferowali lokatorom zwolnienie z miesięcznego czynszu w zamian za zgłoszenie, że sąsiad nielegalnie podnajmuje mieszkanie komunalne, albo że jego lokal jest pusty. Jak postępowanie urzędu skomentował w Dzień Dobry TVN psycholog Andrzej Tucholski? Czy donoszenie na sąsiada to rzadkość w naszym kraju? O to zapytaliśmy rzecznika ZUS Wojciecha Andrusiewicza.