Andrzej Stankiewicz

  Andrzej Stankiewicz

  Agnieszka Woźniak-Starak: "9 stycznia to był bardzo zabawny dzień. Wszyscy oczekiwali na rekonstrukcję ale nikt nie spodziewał się takiego armagedonu (...) opozycja żądała odwołania ministrów i nagle wszyscy oni zostali odwołani". O nowym, rządowym otwarciu autorstwa premiera Mateusza Morawieckiego opowiedział nam, w studiu Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Kim są nowi ministrowie i jakie funkcje pełnili do tej pory?

  W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji wygrał Emmanuel Macron. Jak wyniki skomentowały polskie gazety? Co jeszcze przygotowały dla swoich czytelników? O tym w przeglądzie prasy, w studiu Dzień Dobry TVN, mówił Andrzej Stankiewicz.

  Wczoraj we Francji odbyły się wybory prezydenckie. Do drugiej tury przeszli: centrysta Emmanuel Macron i kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen. Kto ma szansę na ostateczną wygraną? Zastanawialiśmy się nad tym z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Andrzejem Stankiewiczem.

  Każdemu zdarzają się błędy, nawet tym, którzy zasady polskiej pisowni i interpunkcji powinni mieć w jednym palcu. O dziennikarskich, redakcyjnych i graficznych "babolach" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarzami: Andrzejem Stankiewiczem i Bartkiem Chacińskim. Jak na przestrzeni lat zmieniała się praca nad tekstem?

  W przeglądzie prasy Andrzeja Stankiewicza nie mogło zabraknąć informacji o wczorajszym zwycięstwie reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Jak je oceniają polscy dziennikarze? Było też m.in. o ciemnej stronie tych mistrzostw, zmianie "selekcjonera" polskich finansów i pomocy dla "frankowiczów".

  Ostatnio głośno się zrobiło o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Na ten temat zwrócił również uwagę Andrzej Stankiewicz. W przeglądzie prasy gość Dzień Dobry TVN powiedział również o pomyśle utworzenia w prokuraturach samodzielnych działów do spraw błędów medycznych i powstaniu nowego zawodu - chrześcijańskiego doradcy finansowego.

  Przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę na artykuł, według którego osoby zarabiające 700 tys. zł rocznie mogą zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 190 tys. zł oraz teksty dotyczące KOD-u i ewentualnego poparcia przez PiS Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

  Andrzej Stankiewicz, który przygotował dzisiejszy przegląd prasy, zwraca uwagę na teksty, w których napisano, na co polskie państwo przeznacza nasze podatki, jakie zmiany w programie 500 plus szykuje rząd i, jak dyrektorzy okradają własne firmy.

  Poprosiliśmy Andrzeja Stankiewicza, aby przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN pozytywny przegląd prasy. Nie było to proste zadanie, ale w końcu się udało. Wśród informacji, które znalazł były te na temat zarobków urzędników i... byków oraz szansy Angeli Merkel na czwartą kadencję.

  Tym razem przegląd prasy przygotował dla Was Andrzej Stankiewicz. Dziennikarz zwróca uwagę na artykuły dotyczące: ustawy 500 plus. Zobaczcie, w których regionach Polski najwięcej ludzi otrzyma wsparcie finansowe od państwa? I ile prawdy w tym, że rząd myśli o likwidacji PIT?

  Andrzej Stankiewicz, przeglądając prasę, zwrócił uwagę na artykuły, z których wynika, że istnieją różnice między Prezydentem RP Andrzejem Dudą a prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, dotyczące emocji i tez związanych z katastrofą w Smoleńsku.

  W przeglądzie prasy Andrzej Stankiewicz zajął się tekstami o: znanych Polakach, którzy wyprowadzali swoje pieniądze do rajów podatkowych, powietrznej taksówce prezydenta Dudy, niespodziewanym efekcie wprowadzenia programu Rodzina 500 plus oraz biznesie traktorowym.

  Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz buduje obronę terytorialną. Pojawiają się podejrzenia, że to mam być jego prywatna armia. W przeglądzie prasy skomentował te doniesienia dziennikarz Andrzej Stankiewicz. Zwrócił również uwagę na rozpoczynający się proces właścicieli Amber Gold i wizytę Prezydenta USA Baracka Obamy na Kubie.

  Dziennikarz Andrzej Stankiewicz w Przeglądzie prasy zwrócił uwagę na artykuły o: aferze korupcyjnej, której bohaterem jest były prezydent Brazylii, żółtej kartce dla Angeli Merkel i wątpliwym sposobie Prezydenta Andrzeja Dudy na zdobywanie elektoratu. Zobaczcie, co siostra Krystyny Pawłowicz powiedziała bratu Jacka Kurskiego.

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Już na samym początku stwierdził, że dzięki temu, co przeczytał w gazetach jego dysonans poznawczy się pogłębia. Przyczynił się do tego m.in. "poradnik wojenny prosto z okopów".

  Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć rodzice sześciolatków, którzy zdecydują się posłać swoje dziecko od września 2016 roku do szkoły? Szykują się również poważne zmiany w przepisach o prawie jazdy. Jakie? O tym w przeglądzie prasy opowiedział Andrzej Stankiewicz.

  Andrzej Stankiewicz rozpoczął przegląd prasy od pokazania zdjęć zrobionych podczas, trwającego w brazylijskim Rio, karnawału, a następnie zgrabnie przeszedł do wydarzeń krajowych. Skomentował również wyścig po fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych.

  Tym razem prasę przejrzał dla nas Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę m.in. na artykuł, w którym mowa jest o armiach internetowych trolli wynajmowanych przez partie do niszczenia swoich politycznych przeciwników oraz tekst o wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

  W przeglądzie prasy Andrzej Stankiewicz skomentował obniżenie przez agencję Standard & Poor's ratingu Polski, wywiad z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz "powrót do gry przewodnika po nowej rzeczywistości" Adama Hofmana.

  Czym jest tzw. kontrola operacyjna? Kiedy i kogo można inwigilować? Czy to prawda, że administarcja prezydenta Baracka Obamy odkłada decyzję o spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i być może nie dojdzie w lipcu do szczytu NATO w Warszwie? O tym, co przeczytacie w dzisiejszej prasie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem Andrzejem Stankiewiczem. Czy jest coś, co nie zmieni się w polityce w 2016 roku?

  W Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz wybrał i skomentował informacje, które pojawiły się w poniedziałkowej prasie.