Andrzej Depko

  Andrzej Depko

  Ula Chincz i Filip Chajzer znają się od kilku lat. A jak wiadomo niektóre wieloletnie związki popadają w rutynę. Aby tego uniknąć, nasi reporterzy postanowili podsycić w sobie płomień namiętności. W tym celu wybrali się do apartamentu zwanego azylem od codzienności. W co się tam zabawiali? Czym się związywali? Kto był dla kogo wielbłądem, a kto chciał być szejkiem? I jak te igraszki się zakończyły? :)

  W Niemczech rekordy oglądalności bije program, w którym para uprawia seks na oczach specjalisty, a seksuolog komentuje to, co widzi i naprowadza parę na lepszą drogę. W podejściu do seksualności olbrzymią rolę odgrywa religia i kultura. Jak dużą i czy jedyną? O tym, w studiu Dzień Dobry, opowiedział seksuolog Andrzej Depko.

  W weekend w Dzień Dobry TVN Emmanuelle Seigner zdradzi, dlaczego nie może żyć w Los Angeles, jak przebiega współpraca z mężem oraz jaki jest Roman Polański. W sobotę, w programie: już wkrótce na rynku ukaże się jedna z najbardziej oczekiwanych książek tego roku - „Między nami” Małgorzaty Tusk. Tylko u nas żona premiera opowie o tym, dlaczego podjęła decyzję o napisaniu książki, a także pokaże swoje wyjątkowe miejsca w Trójmieście. Ponadto: Anna Czartoryska zdradzi, dlaczego mówi po holendersku oraz opowie, jak dostała rolę w norweskim serialu.

  Prymitywnym i troglodyckim orężem w erze Internetu stają się erotyczne zdjęcia lub filmy video osób publikowane w ramach zemsty przez np. byłych parterów. Potem trafiają w niepowołane ręce i zaczyna się ich rozpowszechnianie. Jak unikać takich sytuacji? Gościem Dzień Dobry TVN był seksuolog dr Andrzej Depko. Jak reagować na taką sytuację, jeśli ona zaistnieje?

  Do naszego seksuologa napisała Pani, która martwi się, że może być oziębła. Dlatego, że - jak pisze w liście - kocha się z mężem zbyt rzadko. Czy to jest normalne, że czasami nie ma się ochoty na seks? Co na to seksuolog dr Andrzej Depko, ekspert Dzień Dobry TVN?

  Święto nie przeszkodzi nam w rozmowie na temat ważny, ale dotyczący seksu. Jak co środę, naszym gościem jest seksuolog dr Andrzej Depko. Ale tym razem nasz ekspert nie odpowiada na pytania widzów, ale mówi o zaleceniach światowej ogranizacji zdrowia (WHO). Jednym z nich jest to, by dziecko było edukowane seksulnie już od przedszkola. Czy to dobry pomysł? Co przedszkolak powinien wiedzieć o seksie?

  To - jak mówią - najstarszy zawód świata. To profesja także mężczyzn. Dlaczego decydują się zostać męskimi prostytutkami, co ich do tego skłoniło i czy lubią swoją pracę? Kim najczęściej są ich klientki? Nasza reporterka spotkała się z mężczyznami, którzy sprzedają swoje ciało. A zjawisko to, w studiu Dzień Dobry TVN, skomentował seksuolog dr Andrzej Depko.

  Prezerwatywa jest najbardziej dostępnym i najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym. Mimo to wiedza dotycząca prezerwatyw jest wciąż niezadowalająca. Pary częściej stosują prezerwatywy w celu zapobiegania ciąży niż w celu zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był seksuolog dr Andrzej Depko.

  Jak cieszyć się seksem w dajrzałym wieku? Czy ludziom po pięćdziesiątce wypada mowić o seksie? - Seks należy uprawiać jak długo się da - uważa seksuolog dr Andrzej Depko, ekspert Dzień Dobry TVN.

  Kiedy pewnego razu rodzice 13 - letniej dziewczynki nie zamknęli drzwi swojej sypialni, córka zobaczyła ich w niedwuznacznej sytuacji. Dziewczynka zamyka drzwi, by odgrodzić się od odgłosów dochodzących z sypialni rodziców. Jednak to nie pomaga. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dr Andrzej Depko. Doradził także, co zrobić, gdy partner panicznie boi się seksu.

  Pani Paulina jest w ciąży. W czasie zbliżenia używa żelu intymnego. Czy to niebezpieczne dla dziecka? Jak wyleczyć zapalanie pęcherza, które pojawia się po każdym stosunku - pyta Pani Małgorzata. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był seksuolog dr Andrzej Depko.

  Rynek wydawniczy pęka w szwach od różnorakich publikacji na temat edukacji seksualnej dla dorosłych. Tylko czy takie publikacje są pomocne? Które z nich wybrać? I czy uprawiania seksu można nauczyć się z książek? Jak teorię przekuć na praktykę? Gościem Dzień Dobry TVN był seksuolog dr Andrzej Depko.

  Teść Pani Beaty, pod pretekstem poszukiwania okularów, nakrył ją i męża w czasie uprawiania seksu. Pani Beata jest osobą skromną i wstydliwą. Po tym incydencie straciła zainteresowanie seksem, czuła się upokorzona i nie podzielała rozbawienia męża. Jak takie wydarzenie może wpłynąć na dalsze pożycie małżeńskie? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był seksuolog dr Andrzej Depko.

  39-letnia kobieta, która przeżywała aż 50 orgazmów dziennie, popełniła samobójstwo. Cierpiała na bardzo rzadkie zaburzenie podniecenia - aby znieść podniecenie, tak fizyczne jak i psychiczne, musiała masturbować się przez kilka godzin dziennie. Dr Andrzej Depko omówił to zaburzenie i wytłumaczył jego genezę.

  Pani Wiola żyje w związku małżeńskim już 10 lat. Regularnie współżyje z mężem i - jak pisze w e-mailu do nas - jest z tego współżycia zadowolona, ale zaczęli ją pociągać inni mężczyźni. Gdy spotyka atrakcyjnego meżczyznę, nagle zapomina o mężu i nabiera ochoty na zdradę. Czy to normalne? Pani Wiola poprosiła o radę eksperta Dzień Dobry TVN - seksuologa Andrzeja Depko. Co na to seksuolog?

  Paweł nie może w pełni realizować się w związku, bo cały czas przeszkadza mu fakt, że kiedy zaczął współżyć ze swoją dziewczyną ona nie była już dziewicą, choć on był prawiczkiem. Czy jego problem jest problemem dla seksuologa, czy może raczej dla psychologa? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa dr. Andrzeja Depko.

  5-letni chłopiec wykazuje spore zainteresowanie stopami babci. I nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie strach jego babci, która obawia się, że takie zachowanie mu się utrwali i doprowadzi do fetyszyzmu w życiu dorosłym. Seksuolog dr Andrzej Depko był naszym gościem. Czy u 5 -letniego dziecka wstępuje już popęd seksualny?

  Co łączy zespół Depeche Mode i seksuologa Andrzeja Depko? Czy można rozmawiać normalnie o perwersyjnym seksie? Okazuje się, że tak. Ewa Wanat i Andrzej Depko napisali książkę "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie". - Jeszcze osiemdziesiąt lat temu masturbacja była takim zachowaniem, które uważano za perwersyjne i zboczone - mówił w Dzień Dobry TVN znany seksuolog. Gdzie kończy się fantazja seksualna a zaczyna dewiacja? Sadomasochizm, nekrofilia, fetysze, froteryzm - to niektóre z tematów omawianych w tej książce.

  Seksualność kobiet i mężczyzn różni się w zasadniczym stopniu. Kobiety łączą ją z uczuciami, mężczyźni niekoniecznie. Do naszej redakcji napisała 30-letnia singielka, której często zdarza się lądować w łóżku z przypadkowo poznanym mężczyzną. Jednak zawsze potem snuje fatanzje na temat ich wspólnej przyszłości. W studiu Dzień Dobry TVN seksulog Andrzej Depko omówił różnice miedzy seksualnością Wenusjanek i Marsjan.

  Niweluje stres, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa oraz zacieśnia więzy międzyludzkie. Przytulanie jest nam ludziom potrzebne jak powietrze. Jest też atawistycznym zachowaniem, którego nie brakuje również zwierzętom. W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko wyjaśnił, dlaczego niektóre pary śpią oddzielnie i nie ma to nic wspólnego z rozpadem ich związku.

  Kobiety pragną pieszczot i gry wstępnej. Mężczyźni od razu przechodzą do rzeczy. W liście do redakcji programu Dzień Dobry TVN, Pani Maria tak opisuje męża: "nie pięści, nie całuje. Seks trwa tylko pięć minut". Jak przekonać swojego partnera, by ten respektował, oprócz swoich, także potrzeby partnerki? W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko znalazł kila rad dla kobiet tkwiących w patriarchalnych związkach.

  Do eksperta Dzień Dobry TVN, seksuologa Andrzeja Depko, napisał mężczyzna, który ma problem... ma zbyt dużego penisa. Mężczyzna obawia się, że nie założy rodziny, bo każda kobieta, która "widzi go w całości", traci ochotę na seks. - Z punktu widzenia czysto biologicznego nie ma za dużego przyrodzenia - mówił w Dzień Dobry TVN seksuolog. W jakiej pozycji uprawiać seks, by dawał przyjemność obojgu partnerom?

  Cellulit, krągłości tu i ówdzie, brak jędrności skóry. W liście do naszej redakcji Mira napisała, że tak bardzo nie akceptuje swojego ciała, że rezygnuje ze spełniania swoich erotycznych fantazji. Jak pomóc samej sobie w afirmacji własnego ciała takim jakie ono jest? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa Andrzeja Depko.

  Czy to, kiedy rozpoczyna się współżycie wpływa na trwałość związku? Czy oddając się zbyt wcześnie partnerowi nie skazujemy związku na porażkę? Co tak naprawdę decyduje o trwałości związku? Co zrobić, jeśli partner wywiera presję i oczekuje od partnerki, że ta zdecyduje się na szybsze skonsumowanie związku? O tym seskuolog dr Andrzej Depko.

  26-letni Kuba jest od 7 lat w związku ze swoją dziewczyną. Jak w każdym związku tak i w tym zdarzały się burzliwe rozstania i gorące powroty. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Kubę irytuje dotyk jego partnerki. W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog Andrzej Depko omówił szczegółowo przypadek Kuby.

  Pani Wioletta przysłała do redkacji Dzień Dobry TVN list, w którym opisuje dziwne i niepokojące zachowanie swojego syna. Otóż jej 16-letni syn od najmłodszych lat molestował seksualnie rówieśników. Teraz molestuje chłopców młodszych od siebie. Nakłania ich do seksu oralnego. Czy jest homoseksualny, zbyt rozbudzony seksualnie i czy może nie mieć świadomość wyrządzanej przez siebie krzywdy? W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko wytłumaczył zachowanie nastolatka.

  Rodzicom zdarza się uprawiać seks, kiedy dziecko śpi w pokoju obok. Wiele osób obawia się, że jeśli dziecko przyłapie ich na erotycznych igraszkach odbije się to niekorzystnie na jego psychice w życiu dorosłym. Jak w takim razie zareagować, kiedy dojdzie już - pomimo naszej ostrożności - do tego, że zobaczy nas w sytuacji intymnej? Jak ważny w tym wypadku jest spokój i poważne podejście do tematu oraz wiek, w którym jest dziecko, w studiu Dzień Dobry TVN wyjaśnił seksuolog Andrzej Depko.

  Napisała do nas kobieta, która za chwilę urodzi pierwsze dziecko. Mąż oświadczył jej, że chciałby w okresie jej połogu masturbować się oglądając filmy pornograficzne, bo będzie sfrustrowany seksualnie. Dla niej jest to szokujące. Nie wie, co o tym myśleć i prosi naszego eksperta o pomoc. Jak czerpać radość z seksu po porodzie? - Dla bardzo wielu kobiet świadomość, że mężczyźni korzystają z takich materiałów jest bardzo poważnym naruszeniem hierarchii wartości - wyjaśnia seksuolog Andrzej Depko. Dla niektórych mężów ten okres abstynencji, jeżeli byli przyzwyczajeni do regularnego współżycia, może być trudny - dodaje.

  Pani Ania jest z partnerem od sześciu lat, a w przez ostatnie pięć miesięcy kochali się tylko trzy razy. Jej partner nie ma ochoty na seks. Kiedy Pani Ania pyta go o to, czy znudziło mu się jej ciało, on zaprzecza. Kochają się i dogadują, jak pisze Pani Ania, ale jest problem w łóżku. Co ma zrobić - o poradę poprosiła naszego seksuologa, Andrzeja Depko.