Amerykańska Akademia Filmowa

  Amerykańska Akademia Filmowa

  Will Smith przez dekadę nie będzie mógł brać udziału w jakichkolwiek wydarzeniach organizowanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, także w ceremonii wręczenia Oscarów. Aktor został ukarany po tym, jak podczas tegorocznej gali spoliczkował prowadzącego, Chrisa Rocka. W związku z 10-letnim zakazem uczestnictwa w uroczystościach artysta wydał krótkie oświadczenie.

  Organizatorzy stawiają na kobiety.

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów międzynarodowych, dokumentów oraz animacji, które powalczą o Oskara. Wśród nich znalazły się trzy produkcje stworzone przez Polaków. Które dzieła mają szansę otrzymać najważniejszą w branży nagrodę?

  Już w najbliższą niedzielę wielka gala oscarowa. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę Annę Wendzikowską, z którą spekulowaliśmy, kto w tym roku może dostać Oscara? Czy wśród nominowanych są tzw. "pewniacy"? Ciekawostką jest fakt, że to już 21. nominacja do Oscara dla Meryl Streep. Ile statuetek ma na swoim koncie aktorka?

  Nominacje do Oscarów nie wyglądają kolorowo Po ogłoszeniu tegorocznych nominacji do Oscarów wybuchł skandal. Okazało się, że już drugi raz z rzędu Amerykańska Akademia Filmowa wytypowała wyłącznie białoskórych aktorów. Media i niektórzy czarnoskórzy aktorzy zarzucili głosującym rasizm i dyskryminację. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polskiego aktora i reżysera, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Omara Sangare. Rozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.