absurdy

  absurdy

  Mads Brügger to duński dziennikarz i reżyser dwóch dokumentów na temat najniebezpieczniejszego kraju na świecie, Korei Północnej. Jego pierwszy film, "Idioci w Korei", relacjonował wizytę komików w kraju rządzonym przez terror, propagandę i cenzurę. Drugi, nagrywany przez 10 lat "Kret", pokazał produkcję i przemyt broni oraz narkotyków. O kulisach swojej pracy Mads Brügger opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Kartka przyjmie wszystko. Szczególnie ta, na której architekt tworzy projekt naszego domu. Skąd biorą się absurdy i fuszerki budowlane? W Dzień Dobry TVN krytyk architektury Jakub Głaz i "Złota Rączka" Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba powiedzieli o najbardziej kuriozalnych projektach i budynkach, które zdarzyło i m się widzieć w swoich karierach. Jak to możliwe, że powstały?

  O podsumowanie mijającego już za chwilę roku poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: publicystkę Agatę Passent, satyryka i muzyka Krzysztofa Skibę oraz dziennikarza Kamila Nosela. Co ich najbardziej śmieszyło, a co poraziło absurdem? Dowiedzieliśmy się przy okazji, dlaczego chcą odebrać medal gen. Jaruzelskiemu i dlaczego Prezydent RP Andrzej Duda nie zorganizuje - szeroko omawianego w internecie - Sylwestra ;)

  Gościem Dzień Dobry TVN jest twórca ASZdziennika Rafał Madajczak, który przyznaje się publicznie do pisania nieprawdziwych informacji. W newsach zawstydza poważne media i w zabawny sposób unaocznia absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Zapytaliśmy go o kryzysy twórczości, kłopoty z KRRiT oraz reakcje polityków, z których żartuje. Zobaczcie, jaki "deal" zrobili z Rafałem Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  To, co od miesięcy dzieje się w Kielcach, to zdaniem Filipa Chajzera coś na kształt żartu Karola Strasburgera - dziwi, ale śmieszy średnio! Nasz tropiciel absurdów polskiej rzeczywistości wybrał się tym razem na wycieczkę do... Kielc, gdzie budowa przystanków ciągnie się w nieskończoność, a wiata na przystanku autobusowym będzie kosztować nawet - uwaga - 400 tys. złotych!!! Kto w Kielcach jest od chodników, a kto od przystanków? I kto odpowiada za przestój w pracach? Zobaczcie reportaż Filipa Chajzera!

  Alejka, którą stoczył się Henryk Sawka. Chimera Rafała Bryndala."To piękny kraj, ale bardzo zohydzony przez architekturę" - powiedział rysownik. W naszym kraju każdy może sobie postawić dowolną reklam. Jakie były największe absurdy minionego roku? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Rafał Bryndal oraz Henryk Sawka. Są dwie rzeczy nieskończone. Jakie?