Tysiąc mandatów w pierwszy dzień Świąt. Policja apeluje o rozsądek i pozostanie w domach

TVN24/x-news
W związku z naruszeniem obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się i gromadzeniu w miejscach publicznych wystawiono 1004 mandaty, a w 514 przypadkach skierowano wnioski do sądu. W pierwszy dzień Wielkiej Nocy policja odnotowała 17 wypadków na drogach, w których zginęły 2 osoby.

285 przypadków złamania zasad kwarantanny w pierwszy dzień Świąt

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 125 tys. osób na kwarantannie; w ok. 285 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny

– poinformował w poniedziałek PAP kom. Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Jak dodał, w związku z naruszeniem obowiązujących ograniczeń wystawiono 1004 mandaty, a w 514 przypadkach skierowano wnioski do sądu.

Obecnie kwarantannie poddanych jest 1742 funkcjonariuszy. Łącznie było 6102 policjantów objętych izolacją. Zarażonych koronawirusem jest 79 funkcjonariuszy, zaś wyzdrowiało 87.

Bilans na drogach w pierwszy dzień Świąt - 17 wypadków, 15 osób rannych, 2 ofiary

W pierwszy dzień świąt było małe, miejscami średnie natężenie ruchu drogowego. Policja odnotowała 17 wypadków, w których zostało rannych 15 osób, zaś 2 zginęły.

KGP apeluje z okazji świąt wielkanocnych o rozsądek i zostawanie w domu. Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń w miejscu publicznym, może wynosić nawet 30 tys. zł. Osobom, które – mając świadomość zakażenia koronawirusem – narażają na to zakażenie innych, grozi do 5 lat więzienia, a w przypadku narażenia wielu osób – do 10 lat.

***

Życie w Wuhan wraca do normy. Mieszkańcy zaczynają spędzać czas na świeżym powietrzu. Ludzie uprawiają sport w parkach i na boiskach. Zobacz wideo:

RUPTLY/x-news

Zobacz także:

Doktor Paweł Grzesiowski pokazuje, jak krok po kroku zrobić maseczkę ochronną

Jak będzie wyglądała przyszłość po koronawirusie? Analityk: „Wygrają ci, którzy są otwarci i pomocni"

Rzecznik MZ: "Od kwietnia uwalniamy kolejne sektory gospodarki". Czy to pierwszy krok Polski do wyjścia z kwarantanny?

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości