"Milionerzy". "Które miasto uratował przed Krzyżakami legendarny piekarczyk?"

Na co Hubert Urbański wydałby milion złotych?
640. odcinek "Milionerów" obfitował w niemałe emocje i niełatwe pytania. Grę rozpoczął Rafał Pszczółkowski mieszkający w Płochocinie. Mężczyzna był najszybszy w eliminacjach, a później błyskawicznie odpowiedział na dwa pierwsze pytania Huberta Urbańskiego. Jak dalej wyglądała gra o milion?

Które miasto uratował przed Krzyżakami legendarny piekarczyk? - pytanie

Rafał Pszczółkowski skończył zarządzanie i pracuje w logistyce. - Konkretniej pracuję jako analityk biznesowy i zajmuję się optymalizacją transportu pomiędzy magazynami - wyjaśnił uczestnik. W studiu pojawił się z kolegami z pracy, Hubertem i Filipem, którzy mu dopingowali.

Na dwa pierwsze pytania Rafał Pszczółkowski udzielił błyskawicznej odpowiedzi. Dopiero trzecie pytanie za 2000 złotych sprawiło mu sporo problemów.

Które miasto uratował przed Krzyżakami legendarny piekarczyk?

 • A. Radom
  • B. Legnicę
   • C. Elbląg
    • D. Lublin

     Które miasto uratował przed Krzyżakami legendarny piekarczyk? - odpowiedź

     Początkowo uczestnik "Milionerów" obstawiał, że poprawna odpowiedź to D. Lublin. Jak wspomniał takie skojarzenie wynikało z jego intuicji, dlatego postanowił skorzystać z koła ratunkowego i zadzwonił do kolegi Emila, który wskazał Elbląg. - Jak przed Krzyżakami to pasowałby Elbląg, bo jest w tych rejonach, gdzie Krzyżacy działali - wyjaśnił.

     Rafał Pszczółkowski postanowił mimo tego uzasadnienia wykorzystać jeszcze jedno koło i poprosił o pomoc publiczność. Ta zagłosowała w 62 proc. na Elbląg i wówczas gracz zaznaczył właśnie odpowiedź C, która była poprawną.

     "Milionerzy" - gdzie i kiedy oglądać?

     Premierowe odcinki emitowane są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Dostępne są również na platformie Player.pl.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Daria Pacańska

     Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości