Elektryzujące się włosy - przyczyny i domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Kobieta z naelektryzowanymi włosami
Fot. Jekaterina Nikitina; Getty Images
Elektryzujące się włosy najczęściej są skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. Problemowi sprzyjają również niekorzystne warunki, na które często nie mamy wpływu, takie jak klimatyzacja czy zanieczyszczenie powietrza. Skuteczny sposób na elektryzujące się włosy to regularne dbanie o ich nawilżenie.

Znasz to uczucie, kiedy elektryzujące się włosy rozpraszają się we wszystkie strony, niszcząc mozolnie układaną przez Ciebie fryzurę? Włosy elektryzujące się wymagają szczególnej pielęgnacji, warto też unikać sytuacji, które temu efektowi sprzyjają. Dlaczego elektryzują się włosy?

Elektryzujące się włosy – jak sobie z nimi poradzić?

Często elektryzujące się włosy to problem wielu kobiet. Niesforne, podnoszące się w różne strony pasma, szczególnie gdy jesteśmy w miejscu publicznym są bardzo kłopotliwe. Najważniejszy sposób na elektryzujące włosy to przede wszystkim odpowiednie nawilżenie. To pierwsza odpowiedź na pytanie, co na elektryzujące się włosy zadziała najlepiej. Zastanawiając się, dlaczego włosy się elektryzują , można wymienić kilka powodów – oprócz przesuszenia, takiemu efektowi sprzyja również klimatyzacja czy zakurzone pomieszczenia. Sposoby na elektryzujące włosy są bardzo różne. Najprostszym jest zmiana szamponu. Włosy elektryzujące się powinny być myte w produktach o neutralnym pH. Dobrym rozwiązaniem będzie też specjalistyczny spray na elektryzujące się włosy . Taki kosmetyk ma działanie mocno wygładzające. A dlaczego elektryzują się włosy nawet zadbane? To wynik zderzenia się ze sobą jonów z włosów i z otoczenia o takim samym, dodatnim ładunku, np. kiedy zakładamy ubrania. Problem ten pomoże rozwiązać nie tylko szampon na elektryzujące się włosy . W sklepach jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tego typu włosów. Wiedząc, co zrobić na elektryzujące się włosy , trzeba stale stosować wybrany kosmetyk, który odpowiednio wzmacnia i wygładza. Preparat na elektryzujące się włosy powinien dogłębnie nawilżać, by zmniejszyć podatność na działanie jonów. To, od czego elektryzują się włosy zależy także od rodzaju pielęgnacji. Jeśli często stosujemy suszarkę i prostownicę, działa to niekorzystnie na kondycję włosa. Kosmetyki na elektryzujące się włosy mają składniki antystatyczne, które pozwalają szybko rozprawić się z tym efektem pod warunkiem, że będziemy ich systematycznie używać. Gdy włosy się elektryzują , nie powinno się ich myć zbyt często. Warto jednak raz w tygodniu stosować kosmetyk oczyszczający z silikonów, które przyczyniają się do odpychania jonów. W kosmetyczce koniecznie powinna znaleźć się też odżywka na elektryzujące się włosy . Pomoże dokładnie je nawilżyć i odbudować strukturę. Co zrobić gdy włosy się elektryzują przy ubieraniu odzieży? W takim wypadku należy kupować ubrania wykonane z naturalnych materiałów, unikając tych syntetycznych.

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Najlepsze, bo naturalne, są domowe sposoby na elektryzujące się włosy . Doskonale działają samodzielnie wykonane maseczki na bazie olejku kokosowego, banana czy awokado. Receptą na elektryzujące się włosy jest używanie suszarki czy prostownicy z funkcją jonizacji. Dzięki tej opcji wysyłane są jony ujemne, które neutralizują te dodatnie, odpowiedzialne za elektryzujące się włosy. Przyczyny tego problemu tkwią też w używaniu zbyt ciepłej wody, która sprawia, że struktura włosa staje się szorstka i podatna na puszenie. Odżywka do włosów elektryzujących się odbuduje naruszone pasma i dokładnie je wygładzi.

Włosy - co będzie modne w sezonie? / DDTVN

Co zrobić gdy elektryzują się włosy podczas czesania? To znak, że źle dobraliśmy szczotkę. Myśląc o tym, co zrobić z elektryzującymi się włosami , należy wtedy poszukać szczotki z naturalnym włosiem, a jeśli to nie pomoże czyścić ją szamponem oczyszczającym. Coś na elektryzujące się włosy , co znajduje się prawie w każdej kosmetyczce, to krem do rąk lub ciała, które w każdej chwili je wygładzą.

Szampon do włosów elektryzujących się na bazie olejków sprawdzi się idealnie, jeśli lubisz naturalne produkty. Kiedy włosy się elektryzują, co robić , by je wygładzić? Na pewno trzeba zrezygnować z częstego farbowania włosów. Co zrobić jak elektryzują się włosy mimo odstawienia farby? Zawsze po umyciu szamponem, stosuj odżywkę z olejkami.

Czemu włosy się elektryzują mimo dobrej pielęgnacji? Powodem może być suche, zakurzone powietrze. Ciężko zapanować nad tym efektem, gdy włosy się elektryzują pod wpływem otoczenia. Najlepsze metody na elektryzujące się włosy to domowe sposoby , np. maska z oliwy z oliwek. Czemu elektryzują się włosy grube i gęste? Wynika to zapewne z niewłaściwej pielęgnacji. W tym przypadku szczotka do elektryzujących się włosów czy szampon do elektryzujących się włosów to obowiązkowe pozycje w kosmetyczce. Szczotka do włosów elektryzujących się , jeśli ma być skuteczna, powinna posiadać włosie antystatyczne, chroniące strukturę włosa. Gdy masz elektryzujące się włosy, co zrobić jeśli nawet zmiana szczotki nie pomaga? Zastąp ją drewnianym grzebieniem o szerokim rozstawie, który ułatwi rozczesywanie.

Podsumowując, na elektryzujące się włosy szampon nawilżający to absolutna podstawa. Środek na elektryzujące się włosy , który również sprawdzi się doskonale to wygodny w aplikacji spray stosowany regularnie dla pewnego efektu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości