Światowy Dzień Bikini. Jakie kostiumy kąpielowe są modne w tym sezonie?

uśmiechnięta kobieta w białym bikini, rozkładająca dłonie w radosnym geście
jhorrocks
Modne bikini to absolutny niezbędnik na lato. Przydaje się bez względu na to, czy planujemy egzotyczną podróż w najbardziej tropikalne rejony świata, czy też stawiamy na wakacje w mieście i wygrzewamy się w słońcu na własnym balkonie. To chyba najczęściej wybierany model stroju kąpielowego, który od lat cieszy się niegasnącą popularnością. W Światowy Dzień Bikini bierzemy pod lupę najważniejsze fakty z nim związane, sprawdzamy także, jakie modele są najmodniejsze tego lata.

Historia bikini sięga lat 40. XX wieku, kiedy to francuski projektant Louis Réard zaprezentował światu odważną koncepcję kostiumu, odkrywającego znaczną część kobiecego ciała. W tamtym okresie projekt wywołał wiele kontrowersji, dziś nikogo nie dziwi już widok nawet najbardziej skąpych strojów plażowych. Jedno jest pewne, bikini stworzone zostało po to, by perfekcyjnie podkreślać kobiece kształty i sprawiać, że noszące je panie czują się wyjątkowo atrakcyjne. Kostium ten z założenia ma także świetnie sprawdzać się podczas kąpieli słonecznych i zapewniać swobodę podczas pływania.

Bikini - dla kogo?

Ze względu na mocno wycięty fason, klasyczne bikini nie będzie niestety właściwym wyborem dla każdego. Strój ten wymaga przede wszystkim dużej pewności siebie, ale i nienagannie wyglądającej sylwetki. Udowadniają to kultowe sceny z filmów o Bondzie, w których podziwiać możemy zgrabne dziewczyny agenta 007, dumnie prezentujące swoje kształty w najbardziej wyciętych wersjach stroju typu bikini, jakie tylko można sobie wyobrazić. Nie oznacza to jednak, że musimy kategorycznie zrezygnować z takiego kostiumu. W sklepach dostępne są stroje bardziej lub mniej zabudowane, każda z pań z pewnością będzie potrafiła znaleźć wśród nich coś dla siebie. Co więcej, wybierając się na plażę, możemy uzupełnić stylizację o modne pareo lub stylową narzutkę, zasłaniając te partie ciała, które w naszej ocenie nie prezentują się idealnie.

Modne kostiumy kąpielowe na lato 2021

Światowy Dzień Bikini to dobra motywacja do zakupów i wyboru nowego kostiumu, którym uzupełnimy naszą letnią garderobę. Niestety, okazuje się, że klasyczne bikini nie jest najbardziej pożądanym modelem w tym sezonie. Zapytaliśmy o to stylistkę, Ewelinę Rydzyńską, która nie pozostawia w tym temacie żadnych wątpliwości. W tym roku stawiamy raczej na jednoczęściowe stroje kąpielowe, które zapewnią nam nie tylko modny look, ale i równie istotną wygodę. Dla pań pragnących odsłonić nieco więcej ciała, tegoroczne trendy przewidują bardziej zabudowaną wersję bikini, złożoną ze stanika oraz dołu o podwyższonym stanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by włożyć na plażę to, w czym po prostu czujemy się dobrze. Ulubione bikini, nawet sprzed kilku sezonów, wciąż może stać się podstawą naszej stylizacji. Moda jest po to, by się nią bawić, a wybór stroju kąpielowego i tak ostatecznie zależy od naszych upodobań.

Zobacz wideo: Wyzwanie bikini czas zacząć

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Selena Gomez na zdjęciach bez retuszu. Gwiazda pokazała się w bikini

Wróciła opalona z wakacji i usłyszała: "wyglądasz szczuplej". Od tamtej pory zaczął się dramat Moniki

Opalanie po szczepionce przeciw COVID-19. Dermatolog: "Polecałbym unikanie słońca"

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości