Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg? Plusy, minusy i pielęgnacja rzęs 2:1

Koieta podczas zabiegu przedłużania rzęs
Fot: stock_colors / gettyimages.com
Salony kosmetyczne oferują różne sposoby na poprawienie naturalnego wyglądu rzęs. Zaraz po klasycznej metodzie 1:1 dużą popularnością cieszy się także technika 2:1. Czy przedłużanie rzęs metodą 2 do 1 jest bezpieczne? Jak przeprowadzany jest zabieg? Poznaj plusy i minusy oraz zasady prawidłowej pielęgnacji sztucznych rzęs.

Rzęsy 2:1 są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które marzą o długich i gęstych rzęsach. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala cieszyć się wyrazistą oprawą oczu nawet do 4 tygodni bez konieczności codziennego używania tuszu. Co rano brakuje ci czasu na makijaż? Przedłużane rzęsy 2 do 1 mogą być dla ciebie prawdziwym ratunkiem.

Zanim zdecydujesz się na zabieg, warto zapoznać się z etapami jego wykonania, a także plusami i minusami tego typu stylizacji rzęs.

Rzęsy 2 do 1 – dla kogo?

Zastanawiasz się, dla jakich rzęs metoda 2 do 1 będzie odpowiednią opcją? O ile klasyczny sposób przedłużania rzęs 1:1 sprawdzi się w przypadku każdego ich rodzaju, metoda 2:1 powinna być stosowana u osób, których naturalne rzęsy są dosyć grube, wytrzymałe, nie łamią się i nie wypadają. Zabieg przedłużania przy użyciu techniki 2:1 trwa około 3 godzin i jest przeprowadzany w pozycji leżącej, a jego cena waha się od 150 do nawet 500 złotych za założenie rzęs. Uzupełnianie należy przeprowadzać średnio co 4-6 tygodni. Dzięki takiej systematyczności możliwe jest utrzymanie efektu przez pół roku.

Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą 2 do 1 ?

Metoda 2:1 opiera się na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy dwóch rzęs wykonanych z włókna syntetycznego lub z naturalnego włosia norki syberyjskiej. Najczęściej stosuje się naturalne włosie, które waży mniej niż syntetyczne, w rezultacie czego nie obciąża naturalnych rzęs. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalną cienką pęsetę i klej, przy pomocy których przyczepia się rzęsy. Pierwsza rzęsa doczepiana jest tak samo jak w metodzie 1:1, czyli z pozostawieniem 0,5 mm od podstawy, drugą zaś przykleja się bezpośrednio przy samej powiece. Dzięki takiej technice uzyskuje się efekt podwójnego pogrubienia oraz dodatkowej objętości.

Rzęsy 2 do 1 – krok po kroku

Jak przeprowadzany jest zabieg na rzęsy 2 do 1 krok po kroku ?

 1. Pierwszym krokiem przed zabiegiem jest wykonanie dokładnego wywiadu, w trakcie którego kosmetyczka wyklucza istnienie przeciwwskazań do przedłużenia rzęs.
  1. Następnie ustala się wymagania i oczekiwania klientki co do samego zabiegu oraz jego efektu.
   1. Kolejnym etapem jest dokładne wykonanie makijażu oraz odtłuszczenie powieki i rzęs, co gwarantuje lepszą przyczepność kleju.
    1. Po wyschnięciu płynu odtłuszczającego dolne rzęsy zostają zabezpieczone taśmą, która chroni je przed stykaniem się z rzęsami górnymi.
     1. Przedłużanie rzęs 2 do 1 rozpoczyna się od nakładania pojedynczych rzęs na oboje oczu naprzemiennie. Dzięki temu klej zdąży wyschnąć, a rzęsy będą od siebie idealnie odseparowane. Rzęsy można przyklejać od góry, od spodu lub od dołu.
      1. Na koniec doklejone i naturalne rzęsy delikatnie przeczesuje się szczoteczką oraz aplikuje się środek pielęgnujący na rzęsy.
       1. Kilka dni przed zabiegiem kosmetyczka powinna dokładnie opisać ci, jak będzie wyglądało przedłużanie rzęs 2 do 1 krok po kroku w twoim przypadku. Dzięki temu będziesz mieć odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się oraz wykonanie np. henny, co w przypadku jasnych rzęs ma ogromny wpływ na efekt.

        Jakie są zalety przedłużania rzęs metodą 2:1?

        Oprócz oczywistego efektu zwiększenia objętości rzęs przeprowadzenie przedłużającego zabiegu na rzęsy metodą 2:1 ma również inne zalety.

        • Efekt pięknych, gęstych rzęs jest natychmiastowy, co sprawia, że jest to rozwiązanie idealne na wszelkiego rodzaju uroczystości, a także kiedy nie ma czasu na stosowanie odżywek do rzęs itd.
         • Dzięki zabiegowi przedłużania można wizualnie zmienić kształt oka. Sztuczne rzęsy otwierają spojrzenie i nadają mu głębi. Oczy z wachlarzem rzęs wydają się być znacznie większe niż są naprawdę.
          • Brak konieczności używania tuszu do rzęs, a tym samym – oszczędność czasu podczas wykonywania makijażu i demakijażu.
           • Przedłużone rzęsy mogą mieć różny stopień podkręcenia, dzięki czemu nie trzeba codziennie stosować zalotki.
            • Przedłużone sztuczne rzęsy 2 do 1 , wykonane w sprawdzonym salonie kosmetycznym, są całkowicie bezpieczne dla oka. Profesjonaliści wiedzą, jak przykleić włosie tak, by nie wyrządzić krzywdy naturalnym rzęsom.
             • Dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje dużą wytrzymałość rzęs. Nosząc sztuczne rzęsy, nie musisz martwić się o to, że odkleją się pod wpływem wody czy płaczu. Możesz bez problemu chodzić na basen czy brać kąpiel w wannie.

              Minusy przedłużania rzęs metodą 2:1

              Oczywiście, tak jak każdy zabieg kosmetyczny, przedłużanie rzęs metodą 2:1 ma także wady. Przed wykonaniem zabiegu warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Oto 3 najważniejsze minusy doczepiania rzęs.

              • Cena. Zagęszczanie rzęs metodą 2 do 1 nie należy do najtańszych zabiegów. Oprócz ceny początkowej za założenie, trzeba pamiętać także o cenie wizyt uzupełniających.
               • Reakcje alergiczne, które mogą pojawić się w związku z wykorzystanym do przyczepienia rzęs klejem.
                • Pogorszenie się stanu naturalnych rzęs ze względu na doczepianie do nich sztucznego włosia. Dodatkowe obciążenie w postaci sztucznych rzęs może doprowadzić do łamania się rzęs i zwiększenia ich wypadania.
                 Zobacz film: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy? Źródło: Dzień Dobry TVN.
                 podziel się:

                 Pozostałe wiadomości

                 Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
                 Materiał promocyjny

                 Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

                 Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
                 Materiał promocyjny

                 Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?