Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak się pozbyć monobrwi? Najlepsze metody

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Dla niektórych monobrew jest znakiem rozpoznawczym, np. słynnej meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Dla innych jest prawdziwym utrapieniem, zwykle uznawana bywa bowiem za mankament urody. Dlatego większość z nas chciałaby jak najszybciej pozbyć się problemu monobrwi.

Kluczem do uzyskania ładnego kształtu brwi, w tym ich rozdzielenia, jest regularna depilacja . Wbrew powszechnemu przekonaniu, o swoje brwi powinny dbać nie tylko kobiety. Niekiedy jednak borykamy się z problemem monobrwi. Warto się jej pozbyć, gdyż nie jest to trudne, a efekt zadowoli każdego. Zobacz, jak się pozbyć monobrwi!

Monobrew ‒ skąd się bierze?

Panuje dość powszechne przekonanie, że występowanie monobrwi jest wynikiem zaniedbań w pielęgnacji. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Za pojawienie się na twarzy monobrwi odpowiedzialne są bowiem nasze geny . Jeśli w rodzinie występowały takie przypadki, jest bardzo prawdopodobne, że problem ten pojawiać się będzie również u innych jej członków.

Jak się pozbyć monobrwi ‒ depilacja pęsetą

Spośród różnych sposobów na pozbycie się monobrwi najpopularniejsza jest depilacja pęsetą. Jest to bardzo powszechny zabieg, który wiele osób wykonuje samodzielnie w domu. Można w ten sposób nie tylko usunąć włoski spod łuku brwiowego, lecz także pozbyć się monobrwi .

Najpierw należy ustalić, gdzie powinna zaczynać się każda z brwi. W tym celu potrzebny będzie niewielki przedmiot o podłużnym kształcie i prostej dłuższej linii, np. ołówek lub kredka. Należy przyłożyć go do skrzydełka nosa i pokierować tak, by stykał się z wewnętrznym kącikiem oka. W miejscu, w którym linia styka się z brwią, powinno się ustalić jej początek. Warto zaznaczyć to miejsce zmywalną substancją, np. kredką do oczu, co znacznie ułatwi usuwanie włosków.

Przed rozpoczęciem depilacji najlepiej odkazić skórę np. spirytusem salicylowym, aby zapobiec zakażeniu czy powstawaniu krostek. Podczas wyrywania włosków należy mocno chwycić je u nasady, aby zapobiec ich obrywaniu się . Z tego też względu warto zainwestować w lepszą pęsetę, zwłaszcza jeśli włoski są niezbyt grube i dość delikatne.

Nigdy nie należy używać cudzej pęsety, ponieważ w ten sposób łatwo zakazić miejsce depilacji.

Jak się pozbyć monobrwi ‒ depilacja woskiem

Regulowanie monobrwi za pomocą zimnego wosku jest nieco trudniejsze i wymaga pewnej wprawy. Dużą zaletą tej metody jest jednak szybkość jej wykonania oraz, przy jej prawidłowym przeprowadzeniu, mniejsze ryzyko oberwania włosków. Aby wykonać taki zabieg, należy zakupić specjalne plastry do depilacji brwi , dostępne w większości drogerii. Najpierw trzeba określić pożądany kształt brwi i odkazić skórę. Następnie należy rozgrzać plaster w dłoniach, pocierając go i starannie przykleić w miejscu zrastania się brwi, tuż nad nosem. Potem dokładne, ale dość delikatnie, docisnąć go do skóry, po czym szybkim ruchem zerwać plaster. Skóra po zabiegu depilacji monobrwi woskiem może być lekko podrażniona i zaczerwieniona, dlatego warto przemyć ją łagodzącą oliwką, nakładając odrobinę na wacik lub używając dołączonych do zestawu chusteczek.

Zobacz też: Jak malować brwi - wyznaczanie kształtu

Jak się pozbyć monobrwi ‒ wizyta u kosmetyczki

Nie każdy czuje się pewnie, usuwając monobrew na własną rękę. W takiej sytuacji warto udać się do kosmetyczki. Taka wizyta nie zrujnuje naszych finansów, cena waha się bowiem od 10 do 15 złotych, choć niekiedy można wykonać depilację brwi nawet taniej. Profesjonalista pomoże pozbyć się zbędnych włosków szybko i niemal bezboleśnie , a brwi zyskają piękny kształt. Niektóre salony oferują również dodatkowe zabiegi pielęgnacji brwi. Na taką wizytę warto umawiać się raz w tygodniu, jeśli tylko dysponujemy czasem. Niepodważalną zaletą, szczególnie dla pań, jest przy okazji możliwość dopasowania przez profesjonalistę linii brwi idealnej dla naszego kształtu twarzy. W przypadku domowej depilacji bardzo łatwo przesadzić z usuwaniem włosków , przez co twarz wygląda starzej i nienaturalnie. Ponowne zapuszczanie włosków jest natomiast czasochłonne, a po wielokrotnej regulacji czasem wręcz niemożliwe.

W przypadku różnych typów regulacji brwi, w tym również pozbywania się monobrwi, systematyczność jest niezwykle ważna. Dzięki niej nie tylko można stale cieszyć się piękniejszym wyglądem twarzy, lecz także osłabić włoski wyrastające w niepożądanych miejscach, przez co kolejne zabiegi depilacyjne będą wymagane coraz rzadziej.

Zobacz też:

Największe błędy w stylizacjach na komunię. Ekspertka wyjaśnia, czego unikać

Rockowy styl Beaty Kozidrak. Poprzez ubrania gwiazda podkreśla swoją osobowość

Anna Lewandowska o swoim stylu: "Lubię bawić się modą". Przyznała się jednak do pewnej słabości

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości