Paznokcie

Jak zdjąć hybrydę w domu? Stylistka paznokci pokazała krok po kroku, jak zrobić to w bezpieczny sposób

Paznokcie

Salony kosmetyczne w związku z pandemią koronawirusa wciąż są zamknięte, co uprzykrza życie wielu kobietom. Część z nich pozostało z lakierem hybrydowym na paznokciach, który po tygodniach jest już w opłakanym stanie. Jednak nie wszystko stracone. Stylistka paznokci Iwona Borowska zaprezentowała w Dzień Dobry TVN, jak zdjąć hybrydę w domowych warunkach.

Polki pokochały lakiery hybrydowe. Po pierwsze ładnie prezentują się na dłoniach, a po drugie są znacznie trwalsze od zwykłych lakierów. Dobrze wykonany manicure potrafi utrzymać się nawet 2-4 tygodnie. Sęk w tym, że po tym czasie zaczynają pojawiać się nieestetyczne odrosty. Wówczas mamy ochotę zdjąć hybrydę. A jak to zrobić, gdy salony kosmetyczne nadal są zamknięte?

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Stylistka paznokci Iwona Borowska w Dzień Dobry TVN zaproponowała metodę rozpuszczania hybrydy.

- Paznokcie naturalne są bardzo łatwą strukturą, którą można uszkodzić, więc do zdejmowania lakieru hybrydowego poradziłabym metodę rozpuszczania w acetonie lub produktach do tego przeznaczonych - przeróżnych 'removerach', które mają delikatniejszą formułę, zmiękczoną lanoliną bądź innym produktem, który nie jest aż tak agresywny dla płytki paznokcia - wyjawiła i dodała, że decydując się na takie działanie, należy być bardzo ostrożnym, by nie uszkodzić paznokcia.

Jak zdjąć hybrydę - krok po kroku?

Iwona Borowska na własnych paznokciach zaprezentowała, jak zdjąć hybrydę. By lakier łatwo schodził, należy zrobić okład z wacika.

  1. 1Wacik kosmetyczny tniemy nożyczkami.
  2. 2Nasączamy go acetonem lub removerem.
  3. 3Nasączony wacik przykładamy na paznokieć i szczelnie owijamy palec folią aluminiową.
  4. 4W takim "opatrunku" paznokieć powinien pozostać około 5-10 minut.

Następnie odwijamy i zdejmujemy hybrydę patyczkiem z drzewa pomarańczowego.

- On jest bardzo delikatny i nie uszkadza struktury paznokcia. Namoczony paznokieć w jakiejkolwiek substancji powyżej 60 sekund pęcznieje. Dlatego odradzałbym używania akcesoriów, które mają ostre zakończenia, ponieważ możemy zdjąć część warstw paznokcia, z którego jest zbudowany - przekonywała stylistka.

Po zdjęciu lakieru należy odpowiednio zadbać o paznokcie. Jak to zrobić i jakich produktów warto użyć? Dowiesz się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Potrzebujesz relaksu? Idź do kuchni, zrób sobie masaż... łyżkami

Laluna Unique z "Królowych życia" pokazała zdjęcie sprzed 14 lat. Wtedy jeszcze nie poprawiała urody

Pielęgnacja cery według naszych mam. Czego możemy się od nich nauczyć?

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości