Ubrania z lnu na lato. Dlaczego warto je nosić?

ręcę osoby ubranej w lnianą koszulę, trzymającej biały kwiat
Ubrania z lnu na lato. Dlaczego warto je nosić?
Źródło: Natalia Ganelin/Getty Images
Niezwykle przewiewny i przyjazny dla skóry len to materiał, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Latem, kiedy wysokie temperatury powietrza stają się uciążliwe, lniane ubrania mogą być dla nas prawdziwym wybawieniem. W dodatku są ponadczasowe i bardzo eleganckie, dlatego posłużyć nam mogą przez wiele sezonów.

Pozyskiwany z naturalnego surowca len często wykorzystywany jest do szycia ubrań na lato. Nic w tym dziwnego, długa lista zalet tej wyjątkowej tkaniny sprawia, że chętnie sięgamy po nią właśnie podczas ciepłych miesięcy. Większość z nas ceni len przede wszystkim za niebywały komfort, który zapewnia podczas noszenia. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jak wiele korzyści przynosi on naszej skórze, a nawet środowisku.

Jak prać ubrania, by dłużej nam służyły?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Len - uniwersalny i ponadczasowy składnik stylu

Lniane ubrania niezmiennie cieszą się dużym powodzeniem, bez względu na obowiązujące trendy. Eleganckie sukienki uszyte z lnu to propozycja dla pań w każdym wieku. Świetnie sprawdzają się nie tylko podczas urlopu, ale i jako stały element letniej garderoby wykorzystywanej na co dzień. Len uznawany jest za klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na lnianą sukienkę, koszulę czy równie popularne bermudy, możemy mieć pewność, że zawsze zapewnią naszej stylizacji niezwykle gustowny charakter.

Len najlepszym przyjacielem skóry

Naturalna przędza lniana, pozyskiwana bezpośrednio z łodyg roślin, pozwala wyprodukować materiał bezpieczny nawet dla alergików i osób posiadających bardzo wrażliwą skórę. Tkanina wykazuje także działanie antybakteryjne, polecana jest zatem każdemu, kto boryka się z poważnymi schorzeniami skórnymi. Co ciekawe, len nie przepuszcza promieniowania UV, pełni zatem rolę swoistego filtra ochronnego podczas letnich upałów. Dobrze wchłania za to wilgoć, dzięki czemu zapewnia poczucie komfortu nawet w bardzo gorące dni.

Len a ekologia

Len należy do materiałów biodegradowalnych. Całkowicie się rozkłada, a zatem nie wpływa negatywnie na środowisko. Z powodzeniem może też zostać poddany recyklingowi. Uprawa rośliny nie wymaga stosowania pestycydów, a sama produkcja materiału oparta jest przecież na całkowicie naturalnym surowcu, co z pewnością ucieszy każdego, komu dobro naszej planety nie jest obojętne. Warto więc sięgać po lniane ubrania choćby po to, by zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Natalia Ganelin/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości