Jak przechowywać lakier do paznokci? Te podstawowe triki przedłużą jego trwałość

Źródło: Dzień Dobry TVN
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Na co chorują nasze paznokcie?
Na co chorują nasze paznokcie?
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Zaszalej z paznokciami na święta i sylwestra
Zaszalej z paznokciami na święta i sylwestra
Trendy w manicure na 2022 rok
Trendy w manicure na 2022 rok
Miłośnicy pomalowanych paznokci wiedzą, jak ważna jest trwałość lakieru. Niezależnie czy jest on klasyczny, czy hybrydowy, jego prawidłowe przechowywanie to klucz do pięknego i zdrowego manicuru. O to kilka sposób na to, żeby Twój lakier do paznokci zachował jak najdłuższą żywotność i jakość.

Jakich błędów unikać?

Ładny i zadbany manicure to istotny element kobiecego wizerunku. Może dodać pewności siebie, elegancji i wpłynąć na dobre samopoczucie. Większość kobiet, w trosce o czas i domowy budżet, decyduje się samodzielnie malować paznokcie. Niestety, jeżeli nie wiemy, jak odpowiednio przechowywać lakiery do paznokci, to nie zaoszczędzimy ani czasu, ani pieniędzy.

Podstawową zasadą w przypadku lakierów klasycznych jest trzymanie ich w suchym i chłodnym miejscu, na przykład w pudełeczku, lub w szufladzie, tak, by dodatkowo ochronić je przed wilgocią. Ważne jest również to, żeby stały w pozycji pionowej.

Z kolei, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza, najlepiej podczas malowania minimalizować czas, kiedy buteleczka jest otwarta, a następnie po gotowym manicurze szczelnie ją zakręcić.

A co w przypadku lakierów hybrydowych?

Lakiery hybrydowe wymagają większej uważności i jeszcze bardziej troskliwego traktowania, niż lakiery klasyczne. Są one bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, dlatego też producenci umieszczają je w ciemnych butelkach. Wyposażenie się w specjalnie kuferki do ich przechowywanie, na pewno wydłuży ich trwałość.

Skoro lakiery hybrydowe powinno się trzymać w chłodnym miejscu, to nasuwa się pytanie, czy lodówka będzie odpowiednia? Odpowiedź brzmi: nie. Warunki w niej panujące mogą wpływać na utratę odpowiedniej konsystencji produktu. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest trzymanie lakierów na słońcu lub nad kaloryferem. Promienie UV mogą wpływać na utratę intensywności koloru i przyspieszać proces ich utwardzania. Maksymalna temperatura to zazwyczaj 25 stopni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/SeksanMongkhonkhamsao

podziel się:

Pozostałe wiadomości