Włosy

Wyglądała jak nastolatka, a chciała być kobietą! Metamorfoza fryzury pani Basi

Włosy

Wyglądała jak nastolatka, a chciała być kobietą! Metamorfoza fryzury pani Basi

Bardzo często kobiety boją się drastycznego cięcia, skrócenia swoich długich włosów, które są dla nich atrybutem kobiecości. Od razu trzeba zaznaczyć, że fryzury z krótkich włosów nie są dla wszystkich – wymagają dużej pewności siebie, siły wewnętrznej i wiary we własne piękno.

  • Fryzury krótkie włosy – dla kogo?
  • Potrzebuję metamorfozy! Historia włosów pani Barbary
  • Fryzury na krótkie włosy a wygląd zewnętrzny
  • Jakie fryzury na krótkich włosach wybrać? Ogólne zasady


Mimo niewielkiego grona wielbicielek takich cięć, krótkie fryzury zaliczane są do jednych z najbardziej stylowych i modnych. Jak sprawdzić, czy uczesanie, które Ci się podoba jest odpowiednie dla Ciebie? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji o zmianie fryzury?


Więcej:


Fryzury krótkie włosy – dla kogo?

Każda kobieta ma inny gust. To, co dla jednych będzie piękne, dla innych – niekoniecznie. Nie ma więc sensu dzielić fryzur na takie kategorie. Najważniejsze to czuć się z sobą dobrze i zdecydować się na takie strzyżenie, które podkreśli atuty danego typu urody. Dobrym krokiem jest również dowiedzieć się przed strzyżeniem, w przypadku jakiej fryzury krótkie włosy nie będą sprawiały trudności w codziennej stylizacji. Nie wszyscy lubią marnować rano czas na układanie fryzury, dlatego w poniższym zestawieniu znajdą się propozycje także dla nich.

Potrzebuję metamorfozy! Historia włosów pani Barbary

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy panią Barbarę, która niedawno wróciła z zagranicy. Bardzo chciała urodzić i wychować dziecko w Polsce. Pani Barbara śmieje się, że natura sobie z niej zażartowała i jako trzydziestodwuletnia kobieta wygląda jak... starsza siostra swojego trzymiesięcznego syna.

Pani Barbara mówi wprost, że do tej pory jej każda wizyta u fryzjera kończyła się płaczem. Dlatego włosy zaczął podcinać jej partner, którego zdolności manualne również nie należały do najlepszych...

Pani Barbara miała przed metamorfozą jasne włosy do ramion - teraz ma krótką fryzurę - i ciemniejsze włosy!

Pani Barbara i metamorfoza fryzury

Fot. Dzień Dobry TVN

Krótkie czy długie włosy? Jakie wolisz?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Fryzury na krótkie włosy a wygląd zewnętrzny

W zależności od indywidualnych cech zewnętrznych, krótkie fryzury nie są tak uniwersalne jak dłuższe. Z tego też powodu nie każda kobieta będzie wyglądała korzystnie w krótkich włosach. Fryzury na krótkie włosy uwydatnią mankamenty, takie jak duże lub odstające uszy, szeroki nos, ostro zakończony podbródek. Oprócz tego, włosy obcięte na krótko sprawiają, że wszelkie problemy skórne głowy (na przykład łupież) staną się bardziej widoczne. Komu w takim razie pasują fryzury z krótkich włosów?

  • Kobietom, które mają owalny lub okrągły kształt twarzy. Dla twarzy o trójkątnym kształcie poleca się asymetryczne krótkie fryzury i układanie włosów tak, by powstały delikatne fale (należy unikać obcinania grzywki na prosto); z kolei panie o twarzy prostokątnej powinny zdecydować się na fryzurę z przedłużonym przodem, który będzie częściowo zakrywać policzki.
  • Osobom mającym idealne proporcje twarzy: małe uszy, drobny i zgrabny nos.
  • Posiadaczkom kręconych, rzadkich i cienkich włosów, które nawet we włosach średniej długości nie wyglądają zbyt korzystnie.
  • Dziewczynom z niedużą twarzą i wyraźnymi rysami twarzy.

Jakie fryzury na krótkich włosach wybrać? Ogólne zasady

Zasada 1. Jeśli masz wyraźne rysy twarzy i głowę znaczących rozmiarów, lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na bardziej kobiece, łatwe fryzury na krótkie włosy oraz zrezygnujesz z tych cięć, które wymagają dużego wycieniowania oraz sprawiają, że włosy wyglądają na potargane. To zasada, którą powinny kierować się zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety w dojrzałym wieku.

Zasada 2. Efekt potargania na grzywce idealnie sprawdzi się w przypadku fryzury na krótkich włosach dla osób o wąskich i pociągłych twarzy.

Zasada 3. Nawet krótkie włosy wymagają nadawania im objętości, szczególnie jeśli są dodatkowo cienkie i rzadkie. Pożądany efekt można osiągnąć za pomocą odpowiedniego farbowania i stylizacji. Świetnym rozwiązaniem okaże się rozjaśnienie włosów, zrobienie ombre lub słonecznych refleksów, a także nadanie włosom na całej długości złocistego, miodowego odcienia.

Zasada 4. W przypadku osób z twarzą w kształcie serca, zaleca się nadawanie objętości tylko tym włosom, które znajdują się z tyłu głowy, co pozwoli na optyczne poprawienie proporcji całej twarzy.

Zasada 5. Na grubą, gęstą grzywkę mogą pozwolić sobie osoby z pociągłą twarzą.

Fryzury damskie krótkie włosy – najmodniejsze strzyżenia

Stylowa pixie

To fryzura, która pasuje wielu kobietom, niezależnie od wieku. Ze względu na fakt, iż istnieją różne warianty układania tej fryzury dla krótkich włosów , jest to strzyżenie bardzo uniwersalne. Pixie to fryzura, która dodaje włosom dużo objętości, a jednocześnie wygląda bardzo szykownie. Do najpopularniejszych wersji tej fryzur na krótkie włosy należy cięcie z przedłużoną grzywką, którą można stylizować i układać w romantyczne fale lub zupełnie przeciwnie, wybrać opcję bardziej buntowniczą i zrobić z niej irokeza. Pixie jest również alternatywą dla fryzury na wesele z krótkich włosów – z dłuższych pasm można zapleść nawet elegancki warkocz.

Krótkie strzyżenia w militarnym stylu

To rodzaj fryzury na krótkie włosy damskie , który przeznaczony jest dla odważnych kobiet. Choć niewiele osób ostatecznie decyduje się na wygolenie całej głowy, fryzura ma jedną ogromną zaletę – nie trzeba jej w ogóle układać. Tylko pewne siebie osoby, przekonane o swojej kobiecości, będą wyglądać w niej dobrze.

Prosty bob z grzywką lub bez

Bob i jego modyfikacje to fajne fryzury na krótkie włosy , które wielu osobom przypadną do gustu. Układanie takiej fryzury jest niezwykle proste i pozwala na eksperymentowanie ze swoim wyglądem. Bob wygląda dobrze na każdym rodzaju włosów – prostych, kręconych, falowanych, gęstych i rzadkich.

Asymetryczne cięcia

Wszelkie asymetryczne strzyżenia to modne fryzury na krótkie włosy , pasujące do większości kształtów twarzy. W zależności od cięcia, można ukryć inne mankamenty i podkreślić atuty każdego typu urody. Najczęściej jako element asymetrii wykorzystuje się grzywkę.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
8
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0