wybory prezydenta

  wybory prezydenta

  389,6 tys. osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w drugiej turze również będą tam figurowali. Do spisu wyborców można się bowiem dopisać tylko raz.

  Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów prezydenckich w I turze z 99,78 procent obwodów głosowania. Frekwencja wyniosła 64,4 procent. Andrzej Duda zdobył 43,67 procent, a Rafał Trzaskowski 30,34 procent poparcia. Oznacza to, że urzędujący prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej zmierzą się w drugiej turze.

  W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji wygrał Emmanuel Macron. Jak wyniki skomentowały polskie gazety? Co jeszcze przygotowały dla swoich czytelników? O tym w przeglądzie prasy, w studiu Dzień Dobry TVN, mówił Andrzej Stankiewicz.

  Najgorętszy temat ostatnich kilku miesięcy, wybory prezydenckie w USA, pojawia się w rozmowach wszystkich Polaków. A co o wyborze Trumpa na prezydenta myślą gwiazdy? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska postanowiła się tego dowiedzieć.

  Takiej kampanii jeszcze nie było. Republikański kandydat do Białego Domu, Donald Trump, potwierdził, że zamierza zbudować mur na granicy z Meksykiem. Robi to, by zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów z tego kraju. W sondażach Trump cieszy się 42% poparciem. Skąd tak duża popularność Trumpa wśród Amerykanów? Czego boi się obecnie amerykańskie społeczeństwo? Gościem Dzień Dobry TVN była Agata Szczęśniak, socjolog i politolog.

  Magdalena Ogórek, była kandydatka na urząd prezydenta RP, w czasie rozmowy w Dzień Dobry TVN porównała się do Hillary Clinton. Co łączy obie Panie? Co Magdalena Ogórek sądzi o uzyskanym wyniku? Jakie ma plany na najbliższe miesiące? Z jakich powodów odcina się od partii, z ramienia której startowała w wyborach? Czy ma żal do Leszka Millera?