wrodzona łamliwość kości

  Lavie Kwizera miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Ze względu na chorobę poruszał się wyłącznie dzięki rękom. Polscy lekarze sprawili, że zaczął chodzić. Teraz lekarz ortopeda i prezes Fundacji Afriquia Bartłomiej Osadnik, opowiedział w Dzień Dobry TVN o postępach Laviego i swojej pomocy afrykańskim dzieciom.

  Kobieta nazwana przez media "najmniejszą mamą świata" ze względu na chorobę genetyczną miała zaledwie 72 centymetrów wzrostu. Trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

  Kacperek w swoim dwuletnim życiu miał już kilka razy złamaną nogę, pękniętą czaszkę i zwichnięte bioderka. Wszystkie te urazy są wynikiem choroby genetycznej. Chłopczyk przeszedł już zabieg, dzięki któremu będzie mógł normalnie funkcjonować. Oto jego historia.

  Ponad 50 razy łamała sobie kości nóg. Przeszła 11 operacji. Katarzyna Błoch choruje na wrodzoną łamliwość kości i porusza się na wózku inwalidzkim. Wózek jej jednak nie ogranicza, bo pasją Katarzyny jest taniec. Razem ze swoim tanecznym partnerem Markiem Zaborowskim, z którym tańczy od 12 lat, zdobyła ponad 85 medali. Kasia i Marek są w światowej czołówce, a ich życie wypełnione jest tańcem. Sami zobaczcie!

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Zbigniew Łuczyński – prowadzący program Uwaga, oraz Dorota Kącka, która cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jak wygląda rehabilitacja takiego schorzenia? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Zielone Drzwi" Anny Maruszeczko.

  200 razy łamała sobie kości, przeszła 17 operacji. Niepełnosprawna blogerka udowadnia, że pomimo niepełnosprawności i choroby można cieszyć się życiem. Poznajcie Bogumiłę Siedlecką, która choruje na wrodzoną łamliwość kości, niepełnosprawną blogerkę, prowadzącą videoblog "Anioł na resorach" poświęcony makijażowi. Razem z nią, do studia Dzień Dobry TVN, przyszedł jej życiowy partner Bartłomiej Goślicki. Jak się poznali?