Władysław Kozakiewicz

  Władysław Kozakiewicz

  "Myślę, że żaden człowiek nie jest przygotowany na taką chorobę ... ale też nie szukałem jakiegoś wyjścia awaryjnego, że się może nie udać" Z Grzegorzem Boćkiem, reprezentantem Polski i czołowym atakującym w siatkarskiej ekstraklasie, o jego zwycięskiej walce z nowotworem układu chłonnego rozmawiał Władysław Kozakiewicz.

  Ta wiadomość zelektryzowała całe środowisko siatkarskie oraz fanów piłki siatkowej. Na początku sezonu 2014/2015 reprezentant Polski Grzegorz Bociek poinformował, że musi zawiesić karierę sportową z powodu nowotworu. Na szczęście wygrał z chorobą. Jak siatkarz zareagował na wiadomość o swojej chorobie? Kto go wspierał? Całą rozmowę Władysława Kozakiewicza z Grzegorzem Boćkiem zobaczycie w sobotę. Nie możecie tego przegapić!

  W 1980 roku zdobył złoto olimpijskie na olimpiadzie w Moskwie. Wygwizdany przez rosyjskich kibiców pokazał im "polskiego wała", który od tamtego momentu nazywany jest "gestem Kozakiewicza". Jak potoczyły się jego dalsze losy, czy łatwo zaaklimatyzował się w Niemczech i czy jego wnuki mówią po polsku? Na naszych kanapach gościliśmy dziś mistrza olimpijskiego: Władysława Kozakiewicza!

  Już w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN wywiad z mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce Władysławem Kozakiewiczem. Jak zareagowali Rosjanie na wykonany przez polskiego tyczkarza pamiętny gest, nazwany potem "gestem Kozakiewicza"? Co go zmotywowało do pobicia rekordu świata?

  Sobota z Dzień Dobry TVN to niezwykli ludzie i wyjątkowe miejsca: prosto z Londynu - polski książę, jedyny w Europie złoty fortepian i osiemnastowieczna lodówka! A także: nie tylko o słynnym geście! Sprawdzamy, co teraz robi Władysław Kozakiewicz! W programie także: Wojciech Łuszczykiewicz kulinarnie i rodzinnie, a na naszym czacie i scenie - z wielką mocą – Enej! Bądźcie z nami od 8:30!

  Dorota Wellman odwiedziła Sieradz. Z tego miasta pochodzi Lew Starowicz. Jego rodzinna ulica i dom w którym mieszkał - zobaczcie Sieradz oczami pana od seksu.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki umówił się na spotkanie z Małgorzatą Kozakiewicz - córką Władysława Kozakiewicza. Czym zajmuje się Małgosia? Jak wyglądała jej droga na szczyt? Pokazała nam ścianę street-artu oraz berlińskie murale.

  Byliśmy z wizytą na planie programu Kuby Wojewódzkiego. Spotkaliśmy tam Macieja Musiała, Władysława Kozakiewicza oraz tajemniczą kobietę pod maską Kuby. Czy Kuba dzwoni osobiście do swoich gości? Czy goście Kuby wiedzą, kto będzie im towarzyszył w programie? Czy Kuba pije wódkę na zapleczu?

  Urodził się w wielkiej biedzie. Jego życie i autobiografia "Nie mówcie mi jak mam żyć" pokazują, jak wiele może znieść człowiek, kiedy podnosi się z upadku i jak osiąga szczyt. W tym wypadku 5 metrów 78 cm. Każdy zna znaczenie terminu "gest Kozakiewicza". Czy kiedykolwiek autor gestu żałował swojej mowy ciała? O to samego Władysław Kozakiewicza zapytał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.