widowisko

    widowisko

    Sopot'68 Re_make - to widowisko muzyczne przygotowane w oparciu o historię Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie z 1968 roku. Impulsem do realizacji wydarzenia był film dokumentalny w reżyserii Magdaleny Szymków "Piszę do ciebie, kochanie", który obrazuje atmosferę oraz kulisy sopockiego festiwalu, wpisanego w obraz interwencji wojsk polskich w Czechosłowacji. To widowisko odbędzie się 23 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy reżysera Michała Walczaka i MajLo, artystę, który wystąpi na tej scenie.

    Pożar w Burdelu przygotował dla TVN "Fabrykę Patriotów". O czym jest widowisko? Czy po jego obejrzeniu ktoś się może obrazić? Czy współtwórcom teatru: Michałowi Walczakowi i Maxowi Łubieńskiemu zostawiono wolną rękę przy przygotowaniu scenariusza? Zapytaliśmy ich o to w Dzień Dobry TVN.

    Małgorzata Potocka to osoba, która przeniosła, jak mówi Marcin Prokop, Hollywood na ulicę Foksal w Warszawie. 11 kwietnia w Teatrze Sabat odbyła się premiera widowiska „Rewia Filmowa – Hollywood na Foksal”, wyreżyserowanego przez Potocką. Jak rewia została przyjęta przez widzów? Czy związek Małgorzaty Potockiej i Jana Nowickiego przechodzi kryzys?