weterani

    weterani

    Psy to oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzęta. Są nie tylko świetnymi przyjaciółmi i towarzyszami życia, ale także pomocnikami funkcjonariuszy. Niekiedy są niezastąpione w wykrywaniu narkotyków czy materiałów wybuchowych, a także w tropieniu. Co jednak z tymi, które zakończyły swoją służbę?

    Na poligonie w Wędrzynie odbyła się 11. edycja strzelania długodystansowego. W zawodach udział wzięli zarówno zawodowcy, jak i weterani wojenni. Zawody to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również wymiana doświadczeń i integracja strzelców. Co jest największym spoiwem doświadczonych weteranów?

    Kijów. Szpital, gdzie leczą się weterani wojny, która trwa bez przerwy od 2014 roku. Zobaczcie reportaż dziennikarki Bianki Zalewskiej, która ponad dwa lata temu sama została poważnie ranna podczas walk we wschodniej części Ukrainy.

    Kiedyś walczyli w Afganistanie, a dziś walczą o poprawę życia weteranów w Polsce. Wzięli udział w ekspedycji Spitsbergen Arctic Expedition 2014. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Przemysław Wójtowicz, były snajper, który został ranny w Afganistanie oraz Tomek Rożniatowski, który w Afganistanie stracił ramię. Co przeżyli na kole podbiegunowym i jak ważna jest dla weteranów rehabilitacja przez sport? Połączyliśmy się także z naszymi, którzy "zimują" na Spitsbergenie. Jak obchodzą sylwestra w temperaturze minus 40 stopni?