stop przemocy

    stop przemocy

    W dyskusję dotyczącą klapsów, czy jest to bicie i dobra metoda wychowawcza w mediach społecznościowych włączył się Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. Według niego klaps jest naturalnym elementem wychowania dziecka. Zaś całą debatę dotyczącą przemocy wobec dzieci uważa za skrajną manipulację. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również psycholog dziecięcą Martę Pałubę, która wyraźnie zaznaczyła, że klaps jest oznaką bezsilności i bezradności rodzica. Klapsy mogą powodować u dziecka lęki oraz zaburzyć więź z rodzicem. A co wy, sądzicie na ten temat?

    Na warszawskiej plaży odbył się dziś biały trening z Qczajem. Tak Qczaj solidaryzuje się z kobietami i manifestuje swój sprzeciw wobec przemocy. Dlaczego kolor biały? Sprawdził to prezenter pogody Bartek Jędrzejak.

    Dlaczego aktorka Tamara Arciuch zdecydowała się wziąć udział w akcji "Przerwij spektakl przemocy"? Dlaczego ofiary przemocy milczą? Co powinna zrobić osoba, która doświadcza przemocy? Czym jest tzw. Niebieska Karta? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z komisarz Iwoną Kuc z KGP oraz z aktorką Tamarą Arciuch.

    Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet. I dlatego Dzień Dobry TVN wraz ze Stowarzyszeniem Niebieska Linia rozpoczyna akcję specjalną – "Dość przemocy wobec kobiet!" W najbliższych dniach na naszych kanapach zasiądą eksperci, z którymi będziecie też mogli porozmawiać czacie. Zaś nasi reporterzy spotkają się z ofiarami i ze sprawcami przemocy. Przeprowadzimy też w Dzień Dobry TVN pewien eksperyment, który pokaże jak reagujemy na przemoc. Przyłączcie się do nas i powiedźcie: "Dość przemocy!"