Srebrny Niedźwiedź

    Srebrny Niedźwiedź

    Srebrnego Niedźwiedzia w czasie 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odebrała Małgorzata Szumowska za film "Twarz". Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów grających główne role w produkcji: Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik i Małgorzatę Gorol, aby zapytać, czy spodziewali się tej nagrody, na czym - według nich - polega fenomen filmów Szumowskiej i jak się współpracuje z reżyserką.

    Film polskiej reżyserki Agnieszki Holland "Pokot" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem - nagrodą im. Alfreda Bauera, przyznawaną filmom fabularnym wyznaczającym nowe perspektywy w sztuce filmowej. Gratulujemy!

    66. festiwal Berlinale był bardzo udany dla polskich twórców. O "wszystkim, co się tam działo" opowiedział nam nasz specjalny wysłannik Mateusz Hładki. Jakie ciekawostki nam przywiózł i, jaką niespodziankę miała ekipa filmu "Zjednoczone stany miłości" dla aktorki Magdaleny Cieleckiej? Zobaczcie!

    Po berlińskim sukcesie i Srebrnym Niedźwiedziu przyszedł czas na polską premierę najnowszego filmu Małgośki Szumowskiej "Body/Ciało". Czy reżyserka miała tremę przed premierą w Polsce? Czy kręcenie filmów o głębokich emocjach jest trudne? Jak Mai Ostaszewskiej i Januszowi Gajosowi współpracowało się z Małgośką Szumowską? Z reżyserką i aktorami grającymi w filmie spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.