skialpinizm

    skialpinizm

    Anna Tybor zjechała na nartach z Manaslu. Tym samym stała się pierwszą Polką, która dokonała zjazdu z ośmiotysięcznika. Jest również pierwszą kobietą mogąca się pochwalić tego typu wyczynem na Manaslu bez wykorzystania tlenu z butli.

    Skialpinista i himalaista Andrzej Bargiel planuje wyprawę na K2. Najpierw zamierza wejść na szczyt, by potem z niego zjechać na nartach. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak się zamierza przygotować do tego wyczynu, co będzie dla niego największym wezwaniem podczas wyprawy i czy w czasie zjazdu będzie korzystał z jakiejś nawigacji.

    To tata zaszczepił w nim miłość do gór, skialpinizmu i adrenaliny. Alexander Piegza jest najmłodszym skialpinistą w Polsce. Na nartach zaczął jeździć w wieku trzech lat. Z Kopy Kondrackiej zjechał samodzielnie w wieku 6 lat. Jak to się zaczęło? Co sprawia Alexandrowi największą trudność? Czym jest skituring? Czy to sport dla każdego?

    Dorota Gardias wybrała się dziś do Zawoi. Tam, na stoku narciarskim, spotkała się z wicemistrzynią świata i mistrzynią Polski w skialpinizmie Anną Figurą, mistrzynią Polski Anną Tybor i ich trenerem Jackiem Żebrackim. Na czym polega ta dyscyplina sportu i kiedy odbędą się kolejne zawody?