seksting

    seksting

    Media społecznościowe pozwalają na szybką komunikację i wymianę zdjęć oraz filmów. Jednak te informacje trafiają nie tylko do naszych znajomych, ale często także do zupełnie obcych osób. Sexting, czyli przesyłanie sobie nagich fotografii lub filmików, nie jest zjawiskiem niszowym. O zagrożeniach, jakie stanowi dla młodych ludzi, mówili w naszym programie Martyna Różycka, ekspertka z Dyżurnet.pl oraz youtuber Daniel Rusin.

    Coraz więcej osób robi sobie półnagie lub nagie zdjęcia, aby potem przesyłać je swoim partnerom. Dlaczego to robią? Jakie związane są z tym zagrożenia? O sekstingu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: seksuolog Izabelą Jąderek i socjolog dr Julitą Czarnecką.

    Z badań wynika, że co dziewiąty nastolatek w Polsce wysyła za pośrednictwem sms-ów lub wstawia do internetu swoje bardzo intymne zdjęcia. To zjawisko nazywa się sekstingiem. Dlaczego to głównie dziewczyny decydują się na wysyłanie swoich intymnych zdjęć? Czym taka "zabawa" może się skończyć? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer rozmawiał o sekstingu z nastolatkami.