Ryszard Horowitz

  Ryszard Horowitz

  Ryszard Horowitz, jeden z najwybitniejszych fotografów na świecie, był gościem Kingi Rusin i Piotra Kraśki w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedział im o sesji zdjęciowej samochodów, za którą 35 lat temu został nagrodzony. Po latach Ryszard Horowitz znowu sfotografował samochody Forda. - Bardzo często mi się zdarza, że ludzie patrzą na zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i twierdzą, że to komputer, a jak mówię, że nie, to posądzają mnie o kłamstwo - mówił w Dzień Dobry TVN Horowitz.

  Z krótką wizytą w Polsce przebywa gość Dzień Dobry TVN - wybitny polski fotograf na co dzień mieszkający w Nowym Jorku - Ryszard Horowitz. Zapytaliśmy go o współczesną fotografię. Co myśli o modzie robienia selfie i umieszczania zdjęć w Internecie? Czy powinna istnieć bezwzględna wolność dla każdego artysty?

  Co gwiazdy myślą o retuszowaniu zdjęć i jakie mają sposoby na to, by jak najlepiej wyglądać na zdjęciach? O tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej opowiedzieli: Ryszard Horowitz, Maryla Rodowicz, Robert Kozyra, Mariusz Brzozowski, Marcin Paprocki oraz Marcin Kydryński.

  W księgarniach pojawiła się książka Ryszarda Horowitza "Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora". Jak to się stało, że imigrant z Polski od razu zaczął robić karierę w Nowym Jorku? Czy przypadek odgrywa ważną rolę w jego życiu? O swoim życiu i karierze w USA znany fotografik opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Ryszard Horowitz, jeden z najbardziej znanych fotografów świata, rodowity Krakowianin, otrzymał niedawno tytuł Honorowego obywatela Krakowa. W przededniu swoich 75-tych urodzin odwiedził nas, na krakowskim rynku, by opowiedzieć o swojej miłości do fotografii i do Krakowa!

  Jego zdjęcia na aukcjach osiągają ceny 50 tysięcy dolarów! Jest prekursorem komputerowego przetwarzania fotografii, był najmłodszym z z więźniów ocalonych przez Oskara Schindlera z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z Ryszardem Horowitzem, jednym z najlepszych fotografików na świecie spotkała się Kinga Rusin.

  Fotograf, prekursor fotografii cyfrowej, krakowianin. Jako dziecko przeżył getto oraz obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Został uratowany przez Oskara Schindlera. Kuzyn Romana Polańskiego. My byliśmy w jego nowojorskiej pracowni, a dziś fotograf odwiedził nas w studiu Dzień Dobry TVN.