projektowanie ogrodu

    projektowanie ogrodu

    Zacieniony ogród to zmora wielu miłośników roślin. Zagospodarowanie przestrzeni, do której rzadko dociera słońce, jest nie lada wyzwaniem. Nierzadko ta część ogrodu pozostaje zaniedbana. Rzeczywiście nie wszystkie rośliny dobrze zniosą takie warunki, jednak z całą pewnością jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

    Ściany z roślin wpisują się w najgorętsze trendy. Wcześniej mogliśmy je podziwiać w biurowcach czy galeriach handlowych, obecnie większość z nas pracuje w domach, więc może warto odświeżyć mieszkanie i "zbudować" własną zieloną ścianę? Architekt Jonatan Kilczewski w Dzień Dobry TVN zademonstrował, jak to zrobić.

    Zagospodarowanie wzniesienia na terenie ogrodu jest nie lada wyzwaniem dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ogrodnictwem. Nie jest to jednak skomplikowane, wystarczy stworzyć dokładny plan zagospodarowania terenu oraz przedsięwziąć wszelkie niezbędne środki ostrożności.

    Maj i czerwiec to, jak mówi Maja Popielarska, miesiące pełne ogrodowych pokus. Można wybierać w drzewach, krzewach i kolorowych bylinach. Zobaczcie, jak na niewielkiej powierzchni można stworzyć modny i piękny ogród.