prezydent Rosji

    prezydent Rosji

    Niedawno świat zelektryzowała wiadomość o zastrzeleniu Borysa Niemcowa - popularnego polityka i przeciwnika prezydenta Rosji Władimira Putina. Kto może stać za tym morderstwem? Czy zabójstwo może mieć związek z raportem w sprawie udziału Rosji w konflikcie na Ukrainie, który przygotowywał Niemcow? Czy po zabójstwie opozycjoniści bardziej obawiają się o swoje życie? Co się stanie z opozycją w Rosji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy współpracownika i przyjaciela Niemcowa - Siergieja Dawidisa.

    Unia Europejska, w odpowiedzi na działania militarne Rosji na Ukrainie, wprowadziła sankcje gospodarcze. Czy Rosjanie zaczęli je już odczuwać? Czy w rosyjskich sklepach pułki świecą pustkami? Dlaczego wielu Rosjan popiera prezydenta Władimira Putina? Jaki jest stosunek Rosjan do Polaków? Jak Rosjanie interpretują to, co się dzieje na Ukrainie? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Masza Makarowa - Rosjanka od 7 lat mieszkająca w Polsce, dziennikarka Anna Wojtacha i fotoblogerka Joanna Bedyńska.

    Życie prywatne Prezydenta Rosji Wladimira Putina zawsze owiane było tajemnicą. O tym, co się z nim dzieje za kulisami wielkiej polityki świat dowiadywał się wyłącznie wtedy, gdy Putin wyrażał na to zgodę. Tak było w przypadku jego rozwodu. O życiu prywatnym Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. Waldemarem J. Dziakiem z PAN z Collegium Civitas.