porada

  porada

  Jakub Porada wychodzi do swoich czytelników z antidotum na gorsze dni. Z jego najnowszej książki dowiemy się, jak przestać się zamartwiać, zorganizować dzień w pracy, podróżować za grosze. Dziennikarz podzielił się z czytelnikami sposobami na to, jak zarobić ekstra pieniądze, osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie, czerpać radość z nauki. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o swoich inspiracjach, dzięki którym napisał książkę.

  W związkach z długim stażem namiętność po pewnym czasie wygasa. Jak pielęgnować związek, by seksualność nie zanikła? Pewna amerykańska para, by ponownie rozpalić namiętność uprawiała seks codziennie przez 365 dni w roku. Czy eksperyment się udał? Dlaczego w długoletnich związkach unikamy seksu? Gościem Dzień Dobry TVN była Karo Akabal, seks coach.

  Długie siedzenie przy biurku, przed komputerem, ciężkie plecaki i mało ruchu mogą mieć wpływ na wadę postawy dziecka. Bagatelizowanie zaburzeń tego typu może spowodować w przyszłości powikłania ze zdrowiem. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy traumatologa i ortopedę dra Roberta Śmigielskiego, aby powiedział, jak rodzice powinni dbać o poprawną postawę swoich pociech. Zobaczcie, co się dzieje z ciałem dziecka, które nosi plecak na jednym ramieniu.

  Niestety coraz więcej młodych ludzi sięga po papierosy. Do tego rozpoczynają swoją przygodę z nikotyną coraz wcześniej. Co zatem powinien zrobić rodzić, kiedy przyłapie swoją pociechę na paleniu papierosów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog Małgorzatę Ohme, kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i restauratorkę Agatę Kościkiewicz.

  W środę w Dzień Dobry TVN: jak skłonić pracoholika do częstszego zajmowania się rodziną, a przeładowaną obowiązkami żonę do zadbania o siebie - o tym w kolejnej odsłonie "Pary do poprawy". Następnie: nie tylko Polski są najpiękniejsze - poznajcie Adama Kaszewskiego, który jest w czołówce światowych modeli. A na koniec: Wiesiek i sąsiedzka przysługa, czyli jak wyczyścić filtr od pralki? Startujemy o 8.00.

  W trakcie przeglądu prasy Jan Wróbel pokazał nam jedną z gazet, w której była zamieszczona... specyficzna porada, jak zakończyć związek. Co poraziło dziennikarza? Czy Jan Wróbel zakończy swój związek z Polonią Warszawa? Warto zobaczyć :)

  Ukąszenia kleszczy są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Wiemy, że przenoszą one boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu, ale zapewne niewiele osób słyszało, że kleszcze roznoszą również bakterię, która może spowodować zakrzep krwi w kończynach, a nawet w głowie. Czy choroby wywołane tą bakterią często występują w Europie? Co robić, kiedy ugryzie kleszcz? Czy aparaty na kleszcze są skuteczne? Zapytaliśmy o to dr Piotra Gryglasa.