paweł zawitkowski

  paweł zawitkowski

  Gdy dziecko się krztusi, każda minuta jest na wagę złota. W czasie podróży samochodem na trasie czyhają na nas różne potencjalne niebezpieczeństwa. Fizjoterapeutka Paweł Zawitkowski w studiu Dzień Dobry TVN przestrzega, by nie karmić ani nie poić dziecka w jadącym samochodzie. Co więcej, przed podróżą również nie należy karmić dziecka " na zapas". Czym to grozi?

  Dlaczego dzieci nie przesypiają całej nocy? Czy można dziecko tego nauczyć? Jak dostosować się do rytmu dobowego dziecka? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego, autora wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Zawitkowskiego, fizjoterapeutę i autora wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka, by dowiedzieć się, jak długo powinniśmy wozić dziecko w wózku. Co zrobić, kiedy dziecko przyzwyczajone do wygody, nie chce rozstać się z wózkiem? Na czym polega zespół dziecka potrząsanego i jakim dzieciom to grozi? Dlaczego, zdaniem naszego eksperta, rodzice nie powinni zabierać dzieci do galerii handlowych?

  Zmiana pieluchy to jedna z najważniejszych czynności higienicznych, jakie trzeba wykonać podczas pielęgnacji niemowlęcia. O czym należy pamiętać zmieniając dziecku pieluchę? O tym ekspert - fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, którego zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN, by pokazał jak prawidłowo przewijać niemowlę. A co nasz ekspert myśli o pieluchach wielorazowych? Co czuje dziecko podczas zmiany pieluchy?

  Jak podać dziecko teściowej, która właśnie nas odwiedziła? A jak wyjąć je z łóżeczka, nie narażając na szwank naszego kręgosłupa? Czego uczy się nasz potomek w czasie, gdy go podnosimy? W Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski przeprowadził szybki kurs podnoszenia pociech. Jeśli po obejrzeniu materiału dojdziesz do wniosku, że przez całe życie robiłeś to źle, nie przejmuj się, jak powiedział nasz ekspert, "dziecko poradzi sobie z każdym rodzicem."

  Wiele mam - szykując dziecko do zimowego spaceru - zakłada na nie kilka warst ubrań, doprowadzającym tym samym do przegrzania malucha. Jak zatem ubrać dziecko w słoneczny, ale mroźny dzień? Jakie są objawy przegrzania? O tym w Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Paweł Zawitowski.

  Bruno Gryc pasję do samochodów rajdowych przejął po swoim ojcu. Tata skonstruował chłopcu rajdowego malucha, którym Bruno jeździ po torze rajdowym. Czy organizm dziecka jest przystosowany do tak dużego wysiłku? Jak przygotować malucha do wyczerpujących treningów? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim i mamą 7-letniego skoczka narciarskiego Tymka – Anitą Cienciałą.

  Wieczorna kąpiel niemowlęcia powinna być czynnością wyciszającą i budującą więź z rodzicem. Jak kąpać malucha, by czuło się bezpiecznie? Jak dotyk rodzica działa na dziecko? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego.

  Według najnowszych badań, dzieci spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu niż więźniowie. Osadzeni wychodzą z celi na godzinę dziennie. Dlaczego tak ważne jest, by dzieciaki spędzały na dworze jak najwięcej czasu? Co daje im świeże powietrze? Jak zachęcić dziecko do częstszych zabaw na placu zabaw? Rozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Karolina Malinowska, mama trójki dzieci i Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta.

  W ostatnich dniach popularnością cieszy się nagranie doktora Roberta Hamiltona, który opracował swój metodę, jak uspokoić płaczące niemowlę. Czy jest to bezpieczne? I czy zawsze działa? Technikę przetestował dla nas fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Czy są inne, lepsze sposoby na uspokojenie płaczącego niemowlaka?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Sylwia Mecha, mama 4-latki. Kasia, pomimo swojego wieku, nie chodzi oraz nie mówi. Co gorsza, lekarze do tej pory nie potrafią zdiagnozować, co dolega dziewczynce. Dlaczego rozwój Kasi jest zaburzony? Jak temu zaradzić? Na czym opiera sie terapia Kasi?