orkiestra symfoniczna

    orkiestra symfoniczna

    Dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. „Czułe struny” - najnowsza płyta Natalii Kulkulskiej - to największy projekt muzyczny w jej karierze i wydarzenie bez precedensu. O kulisach powstawania tego albumu piosenkarka powiadała w naszym programie. Posłuchaj, jak Natalia Kukulska śpiewa utwór naszego najwybitniejszego kompozytora.

    To najgłośniejszy projekt muzyczny minionego roku. Kompozytor Radzimir Dębski we współpracy z raperem Miuoshem oraz NOSPR połączyli hip hop z muzyką klasyczną. Jak wyglądały przygotowania do koncertu? Czy obawiali się odbioru publiczności? I dlaczego tak rzadko występują?

    Z okazji 150-lecia Katowic w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert, w którym połączą swoje siły raperzy i muzycy symfoniczni. Za aranżację całości odpowiadał będzie Radzimir Dębski. Jak się czuł dyrygując w tak specjalnym miejscu? Do czego można porównać pracę w gmachu NOSPR? Czy nie obawiał się zestawienia hip-hopu z muzyką klasyczną? Z Radzimirem Dębskim spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

    Co wyjdzie z połączenia pracy kilku DJ-ów i orkiestry symfonicznej? Jak zgrać bity z pracą dyrygenta? Zobaczcie niezwykły projekt Steve Nash & Turntable Orchestra!