Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

    Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

    Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad materiałem, który z jednej strony ma być lekki i elastyczny, z drugiej zaś skutecznie pochłaniać energie uderzenia i chronić przed urazami. Polski wynalazek, który ma szansę, już wkrótce, podbić np. rynek ochraniaczy sportowych zaprezentowali nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy i mgr. inż. Małgorzata Głuszek z Politechniki Warszawskiej. Czy Marcinowi Mellerowi udało się zniszczyć (MŁOTKIEM!) telefon chroniony tym materiałem? Zobaczcie!

    Wiecie? Postanowiliśmy spytać o to specjalistów. By odpowiedzieć na to pytanie udaliśmy się do Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, a do studia zaprosiliśmy prof. dr. hab. Jacka Baranowskiego i dziennikarza naukowego Karola Wójcickiego. Zobaczcie czym Polacy wsławili się w historii tego materiału. Czy Polska stanie się grafenową potęgą?

    Już niedługo egzotyczne ryby i piękne rafy koralowe będzie można zobaczyć za oknami hotelu. A to wszystko dzięki polskiej firmie z Trójmiasta, która zaprojektowała podwodny hotel. Projekt wsparło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Hotel trafi na Malediwy. Jak będzie przymocowany do dna? Czy spełnia wymagania ekologiczne? Ile będzie kosztowała doba w hotelu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: dziennikarza naukowego Karola Wójcickiego i prezesa Deep Ocean Technology Arkadiusza Majerskiego.