Moda Polska

  Grażyna Hase była popularną projektantką w czasach PRL-u. Ubierała wtedy wszystkich i organizowała wspaniałe pokazy. Teraz postanowiono zebrać jej pomysły na wystawie. Od 28 kwietnia w Muzeum Warszawy będą prezentowane ubiory, dodatki i projekty, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

  Moda Polska była najbardziej rozpoznawalną marką w historii rodzimej mody, a Jerzy Antkowiak jednym z najważniejszych projektantów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wotasik był na wernisażu wystawy "Jerzy Antkowiak i Moda Polska" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Na wernisażu nie mogło zabraknąć modelek Antkowiaka. Wszyscy razem żyli jak jedna wielka rodzina. Jak wspominają czasy Mody Polskiej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy projektantki Mody Polskiej: Krystynę Wasylkowską i Katarzynę Raszyńską oraz wnuczkę Jerzego Antkowiaka, Julię Kromolicką. Jakim szefem był Jerzy Antkowiak? Jak u Pani Krystyny i Pani Katarzyny zaczęła się historia z Modą Polską? Czy wnuczka Antkowiaka od zawsze wiedziała, że chce pójść śladami dziadka? Skąd czerpie inspiracje w swojej pracy? Julia jest już po swoim pierwszym pokazie. Czy dziadek był z niej zadowolony?

  Przedsiębiorstwo państwowe Moda Polska zostało założone w 1958 roku. Aż do końca swojego istnienia promowało w naszym kraju aktualne kierunki mody światowej. Jednym z najlepszych projektantów zatrudnianych w firmie był Jerzy Antkowiak. Z okazji 60-lecia firmy zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN modelki związane z Modą Polską: Katarzynę Butowtt i Bognę Sworowską. Jak doszło do ich współpracy z Modą Polską? Obok nich usiadł na naszych kanapach projektant Tomasz Ossoliński, który postanowił wyprodukować film o Jerzym Antkowiaku i zorganizować wystawę dotyczącą Mody Polskiej. Kto jest reżyserem produkcji? Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć wystawę? Dlaczego według naszych gości Moda Polska upadła pod koniec lat 90.?

  Podczas Warsaw Fashion Street modelki legendarnej Mody Polskiej znów - po 25 latach - spotkały się na wybiegu. W ten sposób chciały uhonorować swojego mistrza Jerzego Antkowiaka. Jak modelki wspominają pracę dla Mody Polskiej? Co podczas pokazu przygotowano dla projektanta? Jak przyjął niespodziankę? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Polsko-amerykańska Fundacja Mody zorganizowała Fashionweek, na który zaproszeni zostali młodzi, zdolni projektanci z Polski. Czyja kolekcja wzbudziła szczególne zainteresowanie kupców zza oceanu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska wybrała się do Nowego Jorku, aby sprawdzić, jak nasza moda radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a w studio opowiedziała o swoich wrażeniach z podróży.

  Bogna Sworowska - modelka znana głównie z czasów świetności Mody Polskiej, wciąż uważana jest za ikonę stylu. I właśnie m.in. za to ceni ją ekspertka Dzień Dobry TVN stylistka Alicja Napiórkowska. W Dzień Dobry TVN pokazała zestawy ubrań inspirowane stylem Bogny.

  Jerzy Antkowiak był czołowym projektantem mody lat 60. i 70. XX w. Wraz z zespołem Mody Polskiej tworzył innowacyjne kolekcje, o których marzyły wszystkie Polki. Pan Jerzy zaprosił Dzień Dobry TVN do swojego domu, aby pokazać ubrania ze swoich najsławniejszych kolekcji. Jak się okazało, na wieszakach wiszą prawdziwe dzieła sztuki, które - w połączeniu ze współczesnymi dodatkami - można śmiało założyć teraz. Czym charakteryzował się warsztat mistrza Jerzego?

  Nie pret-a-porter, nie haute couture, a po prostu moda do noszenia na co dzień. Projektantka Ewa Minge na Fashion Weeku w Łodzi pokazała kolekcję skierowaną do szerszego grona odbiorców. Dlaczego zdecydowała się pójść w komercyjną stronę? Czy skoro ubrania są tańsze, to znaczy, że wykonane są z gorszej tkaniny? Do kogo Ewa kieruje swoje projekty? Okazuje się, że Minge wydaje niedługo swoją książkę. Czego dowiemy się z autobiografii gwiazdy? Czy projektantka zdradzi w niej skrywane sekrety? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W drugim sezonie programu "Project Runway" skład jury uległ zmianie. Miejsce Mariusza Przybylskiego zajął Marcin Tyszka. Jak wyglądają sędziowskie obrady za kulisami show? Czy Anja Rubik jest bardzo uparta, a może łatwo zmienia swoje zdanie? Jak modelka mobilizuje uczestników programu do pracy i o co najczęściej Anja spiera się z innymi jurorami, zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  - Możesz być najpiękniejszym człowiekiem na wiecie, ale jeżeli nie spotkasz tego, który się tobą zachwyci, to nie odniesiesz sukcesu - tak uważa Michał Piróg. Dlaczego jurorzy 4. edycji "Top model" nie zachwycili się Karoliną Kaczyńską? Czy może dlatego, że Karolina nie wierzy w siebie? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Karolinę Kaczyńską i Michała Piróga. Jak Karolina poradziła sobie w sesji w rzeźni?

  ... zmienił jego garderobę i styl! Pan Marcin Noga jest bohaterem kolejnego odcinka "Mody Polskiej". Jak powinien się nosić mężczyna, który che wyglądać wyraziście i chce, by jego ubrania nie były nudne? Jaki błąd najczęściej popełniają mężczyźni przy wyborze marynarki? Dlaczego mężczyźni zazwyczaj boją się kolorów?

  Tomasz Jacyków udał się do szkoły, by zobaczyć, jak noszą się współczesne nauczycielki. Za cel obrał sobie znalezienie tej najmodniejszej. Czy mu się udało? Dziś święto nauczycieli - przypomnij sobie, jak ubiera się Twoja nauczycielka.

  Dwie bliźniaczki, dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Jedną z sióstr bliźniaczek ubrali mężczyźni, a drugą kobiety. Ubrania wzięli z tego samego sklepu. Zobacz wyniki tego niecodziennego pojedynku!