Michał Walczak

    Michał Walczak

    Sopot'68 Re_make - to widowisko muzyczne przygotowane w oparciu o historię Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie z 1968 roku. Impulsem do realizacji wydarzenia był film dokumentalny w reżyserii Magdaleny Szymków "Piszę do ciebie, kochanie", który obrazuje atmosferę oraz kulisy sopockiego festiwalu, wpisanego w obraz interwencji wojsk polskich w Czechosłowacji. To widowisko odbędzie się 23 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy reżysera Michała Walczaka i MajLo, artystę, który wystąpi na tej scenie.

    Pożar w Burdelu przygotował dla TVN "Fabrykę Patriotów". O czym jest widowisko? Czy po jego obejrzeniu ktoś się może obrazić? Czy współtwórcom teatru: Michałowi Walczakowi i Maxowi Łubieńskiemu zostawiono wolną rękę przy przygotowaniu scenariusza? Zapytaliśmy ich o to w Dzień Dobry TVN.

    Do tej pory polscy pacjenci z niedorozwojem kości udowej mogli przejść kompleksową operację w Stanach Zjednoczonych, w klinice doktora Paley’a. Teraz już nie muszą jechać tak daleko. A to dzięki lekarzom z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala im. W. Degi w Poznaniu, którzy wykonali pierwszą w Polsce operację „super biodro/super kolano”. Na naszych kanapach zasiedli lekarze, którzy wykonali ten zabieg: dr n. med. Milud Shadi, dr n. med. Michał Walczak i dr n. med. Paweł Koczewski. Gratulujemy! Na czym polega ta nowatorska metoda? Dlaczego, by wykonywać zabieg w Polsce, musieli sami zainwestować w swoją edukację? Czy poznańska klinika to jedyne miejsce, gdzie będzie wykonywany tego typu zabieg? Ilu jest w Polsce pacjentów oczekujących na operację wydłużenia kończyny?