Marek Bachański

  Marek Bachański

  Od niemal roku lekarze mogą przepisywać pacjentom medyczną marihuanę, ale tego nie robią. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego medycznej marihuany nadal nie ma w polskich aptekach? W Studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr. Markiem Bachańskim, Kamilem Sipowiczem i Aleksandrą Pezdą, dziennikarką i publicystką, autorką książki „Zdrowaś Mario. Reportaże o medycznej marihuanie”.

  Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? W studiu gościliśmy Annę Kalitę, dziennikarkę programu „Uwaga! TVN”, która towarzyszyła doktorowi w pierwszych dniach pracy po powrocie. Cały reportaż już dziś o 19.50 w programie "Uwaga! TVN". Zapraszamy!

  Niedawno zmarły Tomasz Kalita apelował do polityków o zalegalizowanie medycznej marihuany. Czy jest na to szansa? Dlaczego polscy politycy tak bardzo boją się medycznej marihuany? Co daje ona chorym onkologicznym? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z neurologiem dr Markiem Bachańskim.

  Neurolog dr Marek Bachański leczył padaczkę środkami zawierającymi marihuanę. Dziś nie pracuje już w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Co teraz robi? Czy ma kontakt z dawnymi pacjentami? Na jakim etapie postępowania jest obecnie jego sprawa? Czy wróci do pracy w szpitalu? Dr Marek Bachański był gościem Dzień Dobry TVN.

  W poniedziałek w Dzień Dobry TVN: terapia w kategorii "eksperyment medyczny" - dr Bachański, który w leczeniu dzieci stosował marihuanę o tym, czy metoda ta znajdzie szerokie zastosowanie w Polsce. Następnie: moda dziecięca dla wybranych - co chętnie noszą mali modnisie? A na koniec: toksyczne garnki versus zdrowe gotowanie - Katarzyna Bosacka doradzi, w czym przygotowywać posiłki. Bądźcie z nami o 8.00! Zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarek Kuźniar.