Maciej Bochniak

    Maciej Bochniak

    Gość Dzień Dobry TVN Piotr Głowacki po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia prawnicze. Po jakimś czasie rzucił je jednak dla aktorstwa. Gra w teatrach, serialach i filmach. Ostatnio mogliśmy go oglądać w filmie „Disco Polo” w reżyserii Macieja Bochniaka, w którym zagrał Rudego. Jest również wiceprezesem ZASP-u. Dlaczego chciał przystąpić do związku? Co - jako wiceprezes - chciałby zrobić dla kultury? Co go wycisza? Jaka jest różnica między graniem w teatrze a graniem w filmach? Dlaczego marzy o tym, aby ludzie wyszli z jego sztuki i już nigdy nie wrócili do teatru?

    W weekend otwarcia film Macieja Bochniaka "Disco polo" obejrzało w kinach aż 250 tys. osób. To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat. Na czym polega fenomen tego filmu? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Karolinę Korwin-Piotrowską. Gościem Dzień Dobry TVN był również aktor Bartosz Bielenia, który zagrał w filmie. Czy słucha muzyki disco polo?

    Na ekrany kin wchodzi film "Disco polo". W Dzień Dobry TVN gościliśmy reżysera obrazu Macieja Bochniaka. Jak wspomina pracę na planie? Czy w filmie było miejsce na improwizację? Jak reżyserowi współpracowało się z żoną - Joanną Kulig - która w filmie zagrała divę disco polo? Dlaczego wybrał właśnie ją?