korki uliczne

    korki uliczne

    Dziś kończy się długi, majowy weekend. Ruch na drogach na pewno będzie wzmożony. Jak bezpiecznie wrócić z majówki do domu? Wyjechać wcześniej czy później? Czy w ogóle da się uniknąć korków? O strategii bezpiecznych powrotów do domu w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z mł. asp. Dawidem Marciniakiem z Komendy Głównej Policji.

    Korki to zmora kierowców. Człowiek siedzi w samochodzie i się nudzi. Jednak wielu kierowców ma sposób na korkowo-samochodową nudę. Jedni przekopują nos w poszukiwaniu posiłku, inni - niegustujący w przystawkach z nozdrzy - dłubią w telefonie lub kończą poranną toaletę. Co jeszcze dzieje się w korkach? Sprawdzał to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

    Samochód - nasza świątynia opatrzności. Kiedy jesteśmy w samochodzie, obrażanie ludzi przychodzi nam łatwo. Głąb, baran, kretyn. palant... A z tyłu, grzecznie w fotelikach, siedzą dzieci. I słuchają inwektyw, którymi obrzucamy innych. Mała Zosia wcieliła się w swoją mamę za kierownicą. A jej szoferem był... Filip Chajzer!