karabin

    karabin

    "Karabin" to "ciepła jeszcze" płyta Marii Peszek. Kinga Burzyńska spotkała się z artystką, by porozmawiać o tym, co znajdziemy na jej nowym krążku. Co wkurza Marię Peszek? Czym jest "cywilizacja niszczycieli"?

    W Dzień Dobry TVN gościliśmy kaznodzieję Sama Childersa - założyciela fundacji Angels of East Africa, która zajmuje się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie. Dla wielu osób jest kontrowersyjny, ponieważ - oprócz tego, że głosi wśród swoich podopiecznych Słowo Boże, uczy ich również, jak strzelać z broni. Są też tacy, którzy go kochają i bardzo szanują za to co robi. Powiedział nam o swojej misji. Odniósł się również do kontrowersji, jakie budzi.

    Z pozoru delikatna i drobna, z nadnaturalną siłą trenuje ze swoim karabinem, który pieszczotliwie nazywa „Maleństwo”. Nosi ze sobą sprzęt ważący 50 kilogramów, czyli pewnie tyle ile ona sama. Podczas XXX Igrzysk Olimpijskich zdobyła pierwszy medal dla Polski. Od razu stała się bohaterką. Szybko okazało się, że w tej niepozornej dziewczynie drzemie prawdziwy wulkan energii i talentu. Sprawdziliśmy to osobiście. Dla Dzień Dobry TVN dziennikarka Agnieszka Rylik odwiedziła Sylwię, by odkryć jej nieznaną pasję.