Jan Ołdakowski

    Jan Ołdakowski

    Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski napisał zabawną książeczkę detektywistyczną dla dzieci, której bohaterem jest ulubiony pies marszałka Józefa Piłsudskiego. Autora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o pracy nad książką. Kto pomagał mu ją pisać? Dlaczego jej bohaterem został ukochany pies marszałka? Czy to prawda, że Piłsudski miał dużo zwierząt?

    Po raz trzeci rusza konkurs filmowy #63PL, współorganizowany jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem przewodnim jest patriotyzm. Kto może wziąć udział w konkursie? Do kiedy można wysyłać filmy? Jakie nagrody czekają na laureatów? Na jakim festiwalu zostaną pokazane nagrodzone filmy? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: dyrektor muzeum Jan Ołdakowski oraz aktor i ambasador akcji Maciej Zakościelny.

    Wielkimi krokami zbliża się 10. edycja festiwalu NETIA OFF CAMERA. Po raz pierwszy przewodniczącą jury będzie kobieta - Agnieszka Holland! O tym kogo jeszcze zobaczymy na festiwalu i jakie smaczki przygotowali organizatorzy z okazji 10-tych urodzin festiwalu opowiedzieli nam - Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa NETIA OFF CAMERA i Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.