Jakub Głaz

    Jakub Głaz

    W Holandii domy stawia się na wodzie. Czy taki pomysł przyjąłby się w Polsce? A może jesteśmy tradycjonalistami jeśli chodzi o architekturę? O innowacjach w architekturze rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z krytykiem architektury Jakubem Głazem.

    Kartka przyjmie wszystko. Szczególnie ta, na której architekt tworzy projekt naszego domu. Skąd biorą się absurdy i fuszerki budowlane? W Dzień Dobry TVN krytyk architektury Jakub Głaz i "Złota Rączka" Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba powiedzieli o najbardziej kuriozalnych projektach i budynkach, które zdarzyło i m się widzieć w swoich karierach. Jak to możliwe, że powstały?

    Mówią, że biali nie potrafią skakać, a to nieprawda. My, Polacy umiemy fikać i to prawie tak dobrze, jak kozice górskie, zwłaszcza wtedy, gdy zapomnimy "cipa". Naszą sprawność fizyczną zawdzięczamy wszechobecnemu parawaningowi - nie tylko na plaży, ale nawet w mieście. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy takie grodzenie się na potęgę ma zalety, czy może jednak wady. Miał też szczęście spotkać się z trzepakiem-celebrytą ;)