Jacek Santorski

  Jacek Santorski

  Robert Lewandowski, w wywiadzie udzielonym pewnej wpływowej niemieckiej gazecie, skrytykował władzę klubu i jego politykę transferową. Co na to władze klubu? Czy Lewandowski zostanie ukarany? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego, by zapytać m.in. o to, czy warto wytykać błędy szefowi. Jak nasz gość ocenia zachowanie Roberta Lewandowskiego?

  John Godson był jednym z bardziej popularnych polskich polityków ostatnich lat. Gdy po ostatnich wyborach nie dostał się do parlamentu, postanowił zająć się spełnianiem swoich marzeń - został farmerem w Nigerii! O swoim nowym życiu i stosunku do polityki opowiedział Robertowi Stockingerowi:"Śledzę ale nie komentuję. Odpoczywam od polityki. To co robię tutaj daje chyba więcej adrenaliny, niż to, co tam się dzieje w polskiej polityce". O tym jak wygląda "życie po Sejmie" opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN: Renata Beger i Paweł Poncyliusz. Natomiast o to, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości spytaliśmy Jacka Santorskiego.

  Według socjologów Polacy to poddenerwowany naród i z każdym rokiem wnerwiamy się coraz bardziej. A na co najczęściej? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy znalazł kogoś, kto się nie denerwuje?

  "Żeby stać się rzeczywiście kobietą samodzielną, trzeba stać się, przede wszystkim kobietą samodzielnie myślącą, która wie, czego chce i która jest autentyczna" - twierdzi Anna Hanna Czarniecka, współautorka książki "SamoDzielna Kobieta". Co to oznacza w praktyce? Czy kobiety są wyzwolone tylko w teorii? Czego żałują kobiety? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Anną Hanną Czarniecką i Jackiem Santorskim.

  Według badań GUS blisko 150 tys. kobiet zrezygnowało z pracy ze względu na pojawienie się programu 500+. Wolą zostać w domu z dziećmi i skupić się na życiu rodzinnym. Co z nimi będzie, kiedy dzieci dorosną lub skończy się wsparcie rządu? Czy matki zdołają wrócić na rynek pracy? W studiu Dzień Dobry TVN razem z Katarzyną Pawlikowską i Jackiem Santorskim omówiliśmy plusy i minusy programu 500+.

  Wielu pracowników korporacji po pewnym czasie zaczyna odczuwać wypalenie. Co możemy wtedy zrobić? Rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady, a może założyć własną firmę? Goście Dzień Dobry TVN Jacek Santorski, Monika Adamczyk-Rokicka i Anula Kołakowska rozmawiali o tym, co trzeba w sobie mieć aby założyć biznes, który będzie odnosił sukcesy.

  Wiele osób, po zdobyciu władzy, zmienia się nie do poznania i to często na gorsze. O to, dlaczego tak się dzieje oraz jaka jest różnica w tym względzie między kobietami i mężczyznami zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet Katarzynę Pawlikowską i psychologa biznesu Jacka Santorskiego.

  Jest właścicielem czterech firm, włada siedmioma językami, a jego najbardziej spektakularnym sukcesem jest złoty medal mistrzostw świata, który zdobył z reprezentacją Polski siatkarzy. O kim mowa? O trenerze mentalnym Jakubie Bączku, którego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Nasz gość wytłumaczył nam czym jest trening mentalny i jak wygląda praca ze sportowcami.

  Według statystyk mężczyźni w Polsce wciąż niechętnie korzystają z urlopów tacierzyńskich. Dlaczego się tak dzieje? Wynika to ze stereotypów i uwarunkowań kulturowych? O przyczynach porozmawialiśmy z psychologiem biznesu Jackiem Santorskim, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Wielka wygrana może być dla zwycięzcy wielkim błogosławieństwem lub wielkim przekleństwem, jeżeli ten nie jest w stanie udźwignąć brzemienia wielkich pieniędzy. Czy osoby, które wygrały miliony na loterii potrzebują wsparcia psychologicznego? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN psychologa Jacka Santorskiego. Naszymi gośćmi byli też: Dariusz Stankiewicz, który w latach 90. wygrał na loterii w USA 2,5 miliony dolarów i je stracił oraz Zygmunt Rząp, sołtys wsi Olszyny, który za pieniądze z wygranej na loterii otworzył muzeum. A co Wy zrobilibyście z wygraną na loterii?

  Polityka jest jak ostrze - potrafi dzielić. Czy możliwy jest związek dwojga ludzi, których poglądy polityczne są zupełnie inne? Jakie tematy - oprócz polityki - mogą dzielić ludzi? Czy poruszać je w czasie rozmów z najbliższymi, czy raczej omijać? Zapytaliśmy o to goszczących w Dzień Dobry TVN: dziennikarkę TVN24 Brygidę Grysiak, aktora Rafała Królikowskiego i psychologa Jacka Santorskiego.

  Przez lata pokutowała obiegowa i krzywdząca opinia o szkołach zawodowych i ich absolwentach. Jednak teraz powracają do łask. Kiedyś liceum było szkołą prestiżową teraz staje się zastanym widmem edukacji. Nastała moda na zawodowców. W studiu Dzień Dobry TVN psycholog Jacek Santorski zadał kłam obiegowej opinii o szkołach zawodowych. Czy są szansą na asymilację naukowych talentów?

  Podobno mężczyznom, którzy udzielają się w domu spada o 30 procent poziom testosteronu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: psycholog biznesu Jacek Santorski, Agnieszka Maciąg oraz Anna Cieślak. Czy, zdaniem naszych gości, mężczyzna traci na swojej męskości wyrzucając śmieci, zmywając naczynia, prasując, piorąc i gotując?

  Z czego wynika potrzeba kontrolowania partnera? Czy może scalać związek? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: psycholog biznesu Jacek Santorski, Krystyna Demska – Olbrychska – impresario i żona Daniela Olbrychskiego, wizjonerka Aida Kosojan – Przybysz oraz Rafał Rutkowski. Czy nasi goście kontrolują swoich partnerów? A może ślepo im ufają?

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN. A w programie: Kamil Durczok wyjątkowo nie ze studia „Faktów”. U nas: prosto z polskiej misji w Afganistanie. Świąteczne pogotowie Małgorzaty Rozenek. Oprócz tego na naszych kanapach: Demska-Olbrychska, Aida, Rutkowski i Santorski o tym, czy miłość potrzebuje kontroli, a na naszej scenie gwiazda, która nie potrzebuje reklamy - charyzmatyczna Ayo! Zapraszamy od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Co imiona mówią o naszej osobowości? Czy imię determinuje charakter? Co znaczą imiona naszych gości? Które imiona mogą zostać uznane za pretensjonalne, a które uchodzą za groteskowe? Jakich imion nie powinniśmy nadawać naszym dzieciom? W studiu Dzień Dobry TVN gości byli: Aida Kosojan-Przybysz oraz Jacek Santorski. Czy lubią swoje imiona?

  Polacy przypisują im cechy przeróżne - te prawdziwe i całkowicie zmyślone. Gościem Dzień Dobry TVN był psycholog Jacek Santorski. Czy naprawdę szefowie to bezduszni manipulatorzy? Czy, aby wejść szczebel wyżej po drabinie kariery, trzeba być nieetycznym socjopatą? A może szef to po prostu urodzony przywódca?

  Wypalenie, zagubienie, depresja … poczucie bycia niepotrzebnym trybikiem w wielkiej machinie. Pracownicy korporacji coraz częściej borykają się z rozmaitymi problemami psychicznymi. Czy jedynym lekarstwem na tego typu problemy jest rzucenie pracy? Czy korporacja rzeczywiście uzależnia? O pracy w korporacjach rozmawialiśmy z Joanną Krysińską, autorką książki „Homo corporaticus”, ks. Jackiem Stryczkiem i psychologiem biznesu Jackiem Santorskim.

  Schudnę. Rzucę palenie. Założę własny biznes i odejdę z korporacji. Wyjadę w podróż życia. Zamiast siedzieć przed komputerem zacznę czytać książki. Nauczę się języka obcego. To tradycyjne postanowienia noworoczne. A co przyrzekli sobie nasi goście? W studiu Dzień Dobry TVN Jacek Santorski, Maciej Miecznikowski, Ryszard Kalisz i Marysia Seweryn o noworocznych postanowieniach i sposobach ich realizacji.

  Plotkowanie w pracy nie jest dobrze widziane przez naszych przełożonych. Nawet więcej - jest uważane za nieeleganckie i nieetyczne, a na pewno wpływające negatywnie na wyniki finansowe firmy. Czy jednak zawsze plotki to strata czasu i zwykłe wścibstwo? A może są takie, które poprawiają naszą wydajność w pracy? Okazuje się, że tak. W Holandii obmawianie innych w miejscu pracy jest wręcz pożądane. Dlaczego? W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego oraz bizneswoman Dominikę Kraśko-Białek.

  W sieci mamy do czynienia z nowym zjawiskiem: na portalach społecznościowych istnieją konta nie tylko żywych, ale także zmarłych. Konta ludzi zmarłych prowadzone są przez żywych, którzy chcą o nich pamiętać.

  Czy przyjaźń między mężczyzną a kobieta jest w ogóle możliwa? Jak nie pomylić przyjacielskiej bliskości z erotyczną fascynacją? Co zrobić, by partner nie był zazdrosny o innego mężczyznę w Twoim życiu? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Katarzyną Montgomery, Izabelą Janachowską i Jackiem Santorskim. Jakie relacje łączą Dorotę Wellman i Marcina Prokopa? Przekonajcie się sami!