immunoterapia

    immunoterapia

    Mateusz Czapla ma zdiagnozowanego chłoniaka. Nadzieją dla niego jest nierefundowana w Polsce terapia. Na kosztowne leczenie 19-latek potrzebował aż 1,5 miliona złotych. Pieniądze udało się zebrać w mniej niż miesiąc, a to wszystko dzięki ludziom dobrej woli i internetowej zbiórce.

    Alergia na roztocza to nie jest zwykłe uczulenie. Nie należy oczekiwać, że przeminie z wiekiem, z czasem objawy będą się wyłącznie nasilać. Alternatywą dla bolesnych zastrzyków jest terapia doustna, a jej wczesne rozpoczęcie daje szansę na sukces leczenia.

    Neuroblastoma jest nowotworem złośliwym układu nerwowego występującym jedynie u dzieci. Jego najbardziej zaawansowany stopień wymaga drogiego leczenia - immunoterapii. Oliwia zachorowała na neuroblastomę mając niespełna 3 latka. Pierwsze leczenie zakończyło się sukcesem. Niestety po dwóch latach nastąpił nawrót choroby. Szansą dla Oliwki jest immunoterapia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Paulinę Szubińską-Gryz, z grupy Neuroblastoma Polska oraz Agnieszkę Uznańską z synem Szymonem, któremu udało się pokonać chorobę. Przypomnijmy, że Panią Agnieszkę i Szymona gościliśmy w 2014 roku. Szymon został poddany immunoterapii we Włoszech. Jak wyglądało leczenie chłopca? Na czym polega immunoterapia? Dlaczego w Polsce leczenie nie jest refundowane?

    Co roku ok. 8 mln ludzi na świecie umiera na raka, w Polsce - ok. 100 tys. W Dzień Dobry TVN dziennikarz Marcin Sawicki mówił o immunoterapii, która daje dużą nadzieję dla chorych. Na czym polega ta rewolucyjna terapia? Jakie typy raka obejmuje? Czy z leczeniem jest związane jakieś ryzyko? Czy w Polsce stosuje się już tę metodę? Jeśli szukacie informacji na temat immunoterapii i nowych leków, to do wyszukiwarki trzeba wpisać hasła takie jak: immunoterapia+nowe leki, immuno-onkologia+leki.