festiwal w Gdyni

  festiwal w Gdyni

  Byliśmy z kamerą na corocznym spotkaniu filmowym organizowanym przez TVN na Festiwalu w Gdyni. Tutaj pojawiają się największe nazwiska polskiego kina i to tu stacja zapowiada swoje produkcje filmowe i serialowe. W tym roku to aż 6 filmów i 10 seriali. Jak zaznaczył dyrektor programowy TVN Discovery Edward Miszczak, TVN stał się prawdziwym domem produkcyjnym. Jakie produkcje zobaczymy w tym sezonie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z aktorką Karoliną Gruszką. Jaki film na festiwalu promuje aktorka? Czym kieruje się Karolina dobierając role? I co było najtrudniejsze w graniu Marie Skłodowskiej-Curie?

  Trwa 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jednym z gości jest Monika Lenczewska - autorka zdjęć do filmu "Obce Niebo". O czym jest film? Dlaczego postanowiła wziąć udział w tym projekcie? Dlaczego zdjęcia do filmu są "zimne"? Z operatorką filmową rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Kilka dni temu w Gdyni rozpoczął się 40. Festiwal Filmowy. Z jakich powodów tak wielu artystów lubi tu przyjeżdżać? Czy podczas festiwalu mają czas na towarzyskie spotkania? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z aktorami: Małgorzatą Potocką, Gabrielą Muskałą, Joanną Kulig, Małgorzatą Zajączkowską, Jadwigą Barańską, Januszem Gajosem, Sonią Bohosiewicz, Katarzyną Herman i reżyserem Jerzym Antczakiem. Kto uciekł przed naszym dziennikarzem?

  Ruszył 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Czego możemy się spodziewać w tym roku? Czy widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami? Kto poprowadzi warsztaty aktorskie? Z dyrektorem artystycznym Michałem Oleszczykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.