Eduardo Mendoza

    Eduardo Mendoza

    Eduardo Mendoza to jeden z najpopularniejszych hiszpańskich pisarzy. Największą sławę przyniosła mu seria dowcipnych kryminałów poświęconych przygodom damskiego fryzjera. W Krakowie spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Spytała pisarza, jak to jest mieć bibliotekę swojego imienia, co najdziwniejszego usłyszał od fanów, jak radzi sobie z nałogiem palenia i nad czym obecnie pracuje.

    W studiu Dzień Dobry TVN Mendoza opowiedział o samotności pisarza, o powrocie damskiego fryzjera, o tym, dlaczego nie potrafi pracować z innymi ludzi, o Hiszpanii w dobie kryzysu, o Angeli Merkel, o kryzysie literatury oraz o technologii w służbie literaturze.

    Eduardo Mendoza - jeden z najbardziej znanych i cenionych hiszpańskich pisarzy na świecie. Mówi w sześciu językach. Był dziennikarzem, prawnikiem i tłumaczem w ONZ. Któremu piłkarskiemu klubowi kibicuje? Czym oczarował Mendozę Breżniew? W której kobiecie mógłby się zakochać Mendoza i wspomina Ronalda Reagana z czasów pracy w ONZ? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z hiszpańskim pisarzem w Muzeum Prado w Madrycie, bo właśnie w tym mieście osadzona jest akcja jego najnowszej książki "Walka kotów".