Anna Dziewit

  Anna Dziewit

  Anna Dziewit i Rafał Rutkowski, ambasador akcji "Czytam i podaję dalej", ruszyli w miasto, by przekazać książki innymi. Ich celem tym razem stali się podróżni na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz koledzy z teatru, w którym gra Rafał. Jakie książki czyta Klaudia Halejcio, a jakie Julia Kamińska? Zachęcamy Was do czytania i dzielenia się książkami z innymi!

  "Nowa twarz męskiego zdrowia" to hasło akcji, która ma na celu przypomnieć mężczyznom o badaniach profilaktycznych. Od 10 lat angażują się w nią znane osoby z całego świata, w tym roku zawitała także do Polski. Na czym polega? Jak przyłączyć się do akcji?

  Etgar Keret to izraelski pisarz i felietonista. Na co dzień mieszka w Tel Awiwie. Lecz kiedy przyjeżdża do Polski nie wynajmuje pokoju w ekskluzywnym hotelu, ale mieszka w najwęższym domu świata zwanym Domem Kereta. Skąd w tak obszernym świecie pomysł na dom, w którym trudno rozłożyć ramiona? Anna Dziewit udała się na sentymentalny spacer po warszawie z Etgarem. Podążyli śladami historii i jego rodziny.

  Statystyki są bezlitosne, dlatego postanowiliśmy działać. Razem z ambasadorami akcji "Czytam i podaję dalej": Joanną Brodzik i Anią Dziewit i Rafałem Rutkowskim zachęcamy Was do czytania książek. Anna Dziewit wzięła naszą redakcyjną bibliotekę na kółkach i ruszyła rozdawać ludziom książki. Przyłączcie się do akcji "Czytam i podaję dalej"!

  61 proc. Polaków nie czyta książek! Statystycznie na literaturę wydajemy zaledwie 19,5 PLN rocznie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Dziewit-Meller postanowiła sprawdzić, czy te dane są prawdziwe. Czy Polacy czytają książki i, kiedy po nie sięgają - w domu czy może w drodze do pracy lub szkoły? Kto w ogóle nie czyta książek? A, jeśli już czytamy, to po jakie książki sięgamy? Postanowiliśmy zmienić nastawienie Polaków do czytelnictwa i dlatego rozpoczynamy akcję "Czytam i podaję dalej". Oto, jak można przeczytać książkę, nie kupując jej!

  Hanna Cygler to bardzo popularna polska pisarka. Do księgarń trafiła jej nowa powieść „Grecka mozaika”, której akcja toczy się na wyspie Korfu. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Dziewit rozmawiała z autorką książki. O czym jest jej nowa powieść?

  W studiu Dzień Dobry TVN Ania Dziewit - Meller omówiła trzy książki: „Jak pokonać duchy?” - Roland Garrigue i Catherine LeBlanc, „To ja, Malala” - Malala Yousafzai i Christiny Lamb i "Córkę samuraja" - Lesley Downer. Skorzystacie z jej rekomendacji?

  W swoich książkach ukochał bulteriery i Wiedeń. Jego pierwsza powieść ukazała się niejako dzięki rekomendacji Stanisława Lema. Kochany w Polsce. Przedstawiciel realizmu magicznego. Gościem Anny Dziewit był Jonathan Carroll. O czym jest jego nowa książka "Kąpiąc Lwa"?

  "Jestem Tyrmand syn Leopolda", "Po. O małżeństwie i rozstaniu" oraz "A gdzie tytuł?" - to książki, które rekomenduje w tym tygodniu w Dzień Dobry TVN Anna Dziewit i zachęca do ich lektury.

  Tym razem Anna Dzieiwt, osoba, która prawdopodobnie najlepiej zna się na dobrej literaturze, zrecenzowała książki: Dorota Masłowska, „Dusza Światowa”, Wojciech Feleszko „Lądowanine rinowirusów” oraz Suzanne Carreiro „Sekrety domowej kuchni Włochów”.

  Minęło już pięć lat odkąd cykl „Książki na weekend” gości w Dzień Dobry TVN. Pomimo niepokojących statystyk Polacy jednak czytają! Jakie książki tym razem poleciła Anna Dziewit? Kryminał, romans, a może poezję?

  Po pięciu latach wreszcie doczekaliśmy się nowej książki Jerzego Pilcha. "Wiele demonów" Pilcha to jedna z dzisiejszych rekomendacji Anny Dziewit, która poleca również książkę "Sztuka życia dla mężczyzn" Szczepana Twardocha oraz wyliczanki dla dzieci, czyli "Pan Pierdziołka spadł ze stołka".

  Piosenkarka i wizjonerka. Pracuje nad swoją biografią. A jakie książki można znaleźć na półkach w biblioteczce Aidy? O tym - Anna Dziewit. W studiu Dzień Dobry TVN Ania poleciła książki idealne na weekend.

  To wyjątkowa pozycja na rynku literackim. Jej współautorem i jednocześnie bohaterem jest były recydywista dorastający w świecie zbrodni. Ggościem Anny Dziewit w Dzień Dobry TVN był Andrzej Grzyb.

  Janusz Głowacki i Orhan Pamuk. Witkacy, Lem, Tyrmand i Pilch. Tych pisarzy Ola lubi najbardziej. A jakie ich książki można znaleźć w bibliotece Oli? Anna Dziewit spotkała się z Olą Kwaśniewską.

  Oriana Fallaci o historii swojej rodziny, faksymile z przedwojennej Polski, Tove Jansson - autorka uroczych Muminków i historia jej związku z kobietą, która jest pierwowzorem jednej z postaci najsłynniejszej książki skandynawskiej pisarki. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Dziewit.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Dziewit była Olga Wróbel - autorka komiksu o ciemnej stronie macierzyństwa "Ciemna strona księżyca". Ironiczny, sarkastyczny, dowcipny oraz próbujący odbrązowić macierzyństwo i ciążę. Z jakim spotkał się przyjęciem

  O czym jest pierwsza powieść Anny Dziewit, o której Dorota Wellman mówi, że to "lepka" książka. Historia opowiada o młodym człowieku, nauczycielu, który uwodzi młode uczennice. - Ta książka ma groteskowy wymiar. Może dlatego, że chciałam uniknąć publicystyki, zwanej tanią publicystyką - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Dziewit, o swojej książce, którą zaczęła pisać dawno temu. To czwarta książka w dorobku dziennikarki, która - przypomnijmy - gra też w rockowej kapeli.

  Tym razem Anna Dziewt poleca w Dzień Dobry TVN trzy książki: „Dzienniki” Jerzego Pilcha, „Śniadanie z Sokratesem” Roberta Rowlanda Smith'a oraz „Wpływowe kobiety II Rzeczpospolitej” Sławomira Kopera. Którą z nich wybierzesz i przeczytasz?

  Z Anną Dziewit, która wróciła do Dzień Dobry TVN po krótkiej przerwie spowodowanej przyjściem na świat jej pierwszego dziecka, rozmawialiśmy o literackich hitach tygodnia. Co powinniście koniecznie przeczytać w nadchodzący świąteczny weekend? Anna rekomenduje „Spadkobierców” Kaui Hemmigns, „Moment Niedźwiedzia” Olgi Tokarczuk oraz biografię Serge Gainsbourga Sylvie Simmons.

  Przyszła mama Anna Dziewit poleca tym razem w Dzień Dobry TVN coś dla dzieci, czyli „Sto bajek” Jana Brzechwy. Rekomenduje też książkę Jonasa Johanssona „Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz „Małą encyklopedię małżeńską” Krystyny Kofty. Wybór pozostawiamy Tobie!

  W naszym cyklu "Książki na weekend", dziennikarka Anna Dziewit przedstawiła propozycje książek godne "zaczytania": Hanna Samson "Życie po mężczyźnie", Zbigniew Lew-Starowicz "O mężczyźnie" oraz Abraham Verghese "Powrót do Missing".

  Sensacja, romans, thriller czy może, bardzo popularna ostatnimi czasy, autobiografia? Przekonaj się, jakie książki "uwiodły" dziennikarkę Annę Dziewit?