angielski

  angielski

  Od września rusza obowiązkowa nauka języka angielskiego w przedszkolach! Czy to najlepszy wiek dla malucha, by zacząć poznawać obcy język? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Dominiką Figurską, mamą pięciorga dzieci i Moniką Ferreirą, ekspertem w zakresie edukacji językowej dla dzieci.

  "I will Polish my English" - taka obietnicę złożył Donald Tusk. Miał „wypolerować” swój angielski, kiedy stał się Prezydentem Europy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Steve Terrett, prawnik pochodzący z Wielkiej Brytanii, oraz Karolina Jaroszewicz, dziennikarka Gazety Wyborczej, szefowa akcji „Polish Your English". Jak oceniają postępy w nauce angielskiego Donalda Tuska? Jakie głoski są najtrudniejsze dla obcokrajowców w języku polskim, a jakie dla nas Polaków w języku angielskim?

  Francys Barazza – Sudnicka to pół Polka, pół Wenezuelka. Leo Walotek - Scheidegger to dziennikarz niemiecki. Co pamiętają z okresu PRL-u? Dlaczego przeprowadzili się do Polski? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wspominają ciągły brak towarów? Czy w Polakach, z okresu komunizmu, zostało coś szczególnego?

  Kiedy Donald Tusk wygłaszał oficjalne przemówienie, po tym jak został Prezydentem Europy, zażartował, że będzie musiał podszkolić swój język angielski. Czy zdoła to zrobić w zaledwie trzy miesiące? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jerzy B. Wójcik – zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz Judith Gliniecki – prawniczka, Amerykanka. Czy w trzy miesiące da się nauczyć angielskiego?

  Jeśli nie znacie języka angielskiego, to warto przed wakacjami nauczyć się kilku słów, dzięki którym łatwiej dogadacie się z obcokrajowcami. Jennie Young przedstawi Wam podstawowe zwroty w języku angielskim.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła wyjątkową szkołę. Świeżo upieczone mamy mogą tam wykorzystać swój urlop macierzyński na naukę. Lekcje są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów. Jaka atmosfera panuje w szkole i czy kilku miesięczne dzieci mogą się efektywnie uczyć języka angielskiego?