Tak smakuje dziękuję

  Zakupy dla dużej rodziny warto planować z wyprzedzeniem. Istotne jest to, żeby wziąć pod uwagę kilka czynników. Wybierzmy sklep z szerokim asortymentem jakościowych produktów.

  Zobacz, co zrobić, kiedy okazuje się, że szafki nie zmieszczą kolejnych artykułów przydatnych w kuchni.

  Nie ma chyba osoby, która w dzieciństwie nie usłyszała pytania „A co się mówi?” chwilę po tym, jak otrzymała jakiś upominek. Słowa „dziękuję” uczymy się już od najmłodszych lat, jednak niektórzy rodzice tak bardzo skupiają się na tym, żeby ono padło, że marginalizują tłumaczenie dziecku czym naprawdę jest wdzięczność. 

  Gotowanie może być świetną zabawą, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zaproszenie maluchów do kuchni i umożliwienie im udziału w przygotowywaniu jedzenia to nie tylko rozrywka, ale również sposób na naukę wielu cennych umiejętności, postaw, a także na umacnianie relacji w rodzinie. Co mogą ugotować dzieci? Sprawdź nasze propozycje i proste przepisy.

  Gotowanie, także za sprawą programów kulinarnych, stało się pasją wielu osób. Chętnie poznajemy nowe smaki i próbujemy nowych receptur, jednak często pojawia się problem z dostępnością składników – przynajmniej tak sądzi wiele osób, które już na etapie czytania przepisu odrzucają go, bo skąd wziąć kimchi, ser halloumi, czy owoce morza, szczególnie jeśli do większego miasta jest dosyć daleko? To proste – z dyskontów!

  Sposobów na wyrażanie wdzięczności jest prawdopodobnie tyle, ile powodów, żeby to robić. Już od dzieciństwa każdy z nas ma swoich idoli – postacie z bajek, czy filmów, ale także cichych bohaterów codzienności. Ulubioną panią przedszkolankę, babcię, która zawsze ma schowane małe co nieco na czarną godzinę, starszego brata, który pomoże w tarapatach albo tatę, który jak nikt chroni przed całym złem tego świata. Jak dzieci mogą podziękować za dobro, którym są obdarowywane? Plan jest prosty, a nad jego realizacją będzie czuwał Pascal Brodnicki.