Radomsko. Mandat 500 złotych za pozostawienie psa w samochodzie

Pies zamknięty w samochodzie
Fot. Getty Images/popsarasin
Radomsko. W sobotę po godz. 14 na parkingu jednego ze sklepów zauważono stojący w słońcu samochód, a w nim zamkniętego i skomlącego psa. Wezwana policja na miejscu zastała właścicielkę psa oraz mężczyznę, który chwilę wcześniej wybił szybę w pojeździe, gdzie znajdowało się zwierzę. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Przechodnie poinformowali personel sklepu

O tym, że w nagrzanym samochodzie znajduje się skomlący pies personel sklepu powiadomili przechodnie

Wojciech Auguścik z policji w Radomsku

Kobieta została ukarana mandatem

Kobieta tłumaczyła, że przebywała około 20 minut na zakupach. Właścicielka psa została ukarana mandatem karnym. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

W samochodzie robi się "szklarnia"

Policja zwraca uwagę, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apeluje, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Podkreśla, że przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się „swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz”.

W takiej sytuacji należy powiadomić policję

Policja podkreśla również, aby nie być obojętnym w takiej sytuacji. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, należy poinformować o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Należy też pamiętać, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka lub psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie ich z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Autor: Anna Kobyłka

podziel się:

Pozostałe wiadomości