Połączenie nauki i zabawy. Teatr "TAK" i jego internetowe pokazy dla dzieci

Emilia i Darek w Dzień Dobry TVN. ''Kolanko''
Pokazy teatralne są dobrym sposobem na zagospodarowania czasu maluchom. Sporo ciekawych zajęć można znaleźć w Internecie. Emilia Rutkowska-Bekas i Darek Bekas, czyli teatr "TAK", zaprezentowali w naszym programie autorski teatrzyk i piosenkę. Może zainspirują Was do samodzielnego tworzenia scenek z dziećmi?

Nauka poprzez zabawę

Teatr "TAK" istnieje od 9 lat. Emilia założyła go wtedy sama, a 3 lata później dołączył do niej Darek. Od tego czasu duet kreuje dla dzieci nietypowe teatrzyki z elementami języka angielskiego. Teksty, muzyka, rekwizyty - wszystko to autorskie prace Emilii i Darka. Wspomagają się w swojej twórczości samym Janem Brzechwą.

Na co dzień występują w domach kultury i bibliotekach.Obecna sytuacja związana z pandemią wymusiła na nich przeniesienie się do sieci. W ten sposób powstała internetowa, teatralna telewizja "TAK TV", która pomaga dzieciom utrzymać w tym trudnym czasie uśmiech i radość.

Teatr "TAK"

Pomysł pojawił się po powrocie Emilii z Chorwacji. Była tam wolnym słuchaczem na Akademii Sztuk Dramatycznych w Zagrzebiu. Na Uniwersytecie Jagiellońskim studiowała język chorwacki. Co roku próbowała dostać się do szkoły teatralnej w Krakowie i Wrocławiu – bezskutecznie. Ale zawsze chciała tworzyć coś dla dzieci. W końcu się udało.

Obecnie to prężnie rozwijający się teatr dla dzieci... bez sceny. Co to znaczy? Emilia i Darek mówią, że grają w kraju i za granicą. Stale szukają nowych rozwiązań i uważają, że kreatywność nie ma końca. Logistyczne centrum teatru znajduje się w Radomiu. To tam powstają pomysły i odbywają się próby do spektakli.

Emilia i Darek w Dzień Dobry TVN. ''Ewka Strzykawka''

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości