Moda i Uroda

Backcombing, czyli prosty sposób na zagęszczenie brwi. Na czym polega?

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Twarz kobiety. Stylizacja brwi. Modelowanie brwi. Makijaż brwi.

Backcombing to wyjątkowa technika modelowania brwi, dzięki której nawet najbardziej oporne na zabiegi stylizacyjne włoski zyskują objętość i modny kształt. Prosty trik błyskawicznie spotkał się z uznaniem światowej sławy wizażystów. Jak wykorzystać go w codziennym makijażu?

Backcombing - sposób na gęste brwi

Piękne i naturalnie wyglądające brwi to podstawa makijażu. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że te przybierające kształt łuku włoski stanowią ramę dla spojrzenia, a nawet całej twarzy. Właśnie dlatego przed każdym wyjściem z domu warto poświęcić krótką chwilę na ich stylizację.

Wyraziste i gęste brwi skutecznie podkreślają głębię oczu, dlatego makijażyści wprost prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych metod ich modelowania. W tym sezonie prym wiedzie wyjątkowa technika, pozwalająca w zaledwie kilka sekund uzyskać spektakularne rezultaty.

Zobacz wideo: Pierwsza w Polsce biegła sądowa w stylizacji rzęs

Pierwsza w Polsce biegła sądowa w stylizacji rzęs
Pierwsza w Polsce biegła sądowa w stylizacji rzęsŹródło: Dzień Dobry TVN

Na czym polega backcombing?

Backombing zapewnia efekt podobny do tapirowania włosów. Prosta technika pozwala w mgnieniu oka uzyskać pełniejsze brwi w stylu gwiazd Hollywood. Co ciekawe, do jej wykonania wystarczy niewielkie akcesorium, które często wykorzystuje się do wyczesywania rzęs. Chodzi oczywiście o specjalną szczoteczkę, która precyzyjnie rozdziela nawet najcieńsze włoski.

Sekret modnego triku polega na wyczesywaniu brwi w kierunku przeciwnym do ich wzrostu. Efekt backcombingu można wzmocnić przy pomocy wybranych kosmetyków. Prosty zabieg stylizacyjny natychmiast unosi włoski i odbija je od skóry, ułatwiając tym samym aplikację żelu, pomady czy innych produktów koloryzujących.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: svetikd/Getty Images

Pozostałe wiadomości